Stabilní odbyt ve strojírenství zajišťují poptávkové systémy

09. června 2011, 13:49 - Profit, TZ
09. června 2011, 13:49

Mezi nejstabilnější obory na poli poptávkových serverů patří strojírenství. Vyplývá to z aktuálních dat společnosti B2M.cz, která ukazují počet zadaných poptávek za jednotlivé měsíce od roku 2008 do současnosti.

Foto: Profimedia.cz

Měsíční počet poptávek po zbožích a službách se tak dlouhodobě pohybuje mezi 500 až 600. Za rok 2011 byl vůbec nejúspěšnějším měsícem leden, kdy bylo na server ePoptávka.cz během jediného měsíce zadáno 540 zakázek. Po stavebnictví je tak druhým nejčastěji poptávaným oborem.

škála poptávaných produktů a služeb je přitom široká – od dodání specifického materiálu ke zpracování, výrobě strojírenských dílů, úpravě strojírenských částí až po vytvoření drobnějších výrobků. „Poptávkový server využíváme pravidelně a zatím se nám vždy osvědčil. Nejčastěji poptáváme zhotovení strojírenských dílů. Nejenom, že rychle získáme nabídky od různých dodavatelů, ale můžeme si vybírat podle ceny i kvality dodávaného materiálu,“ popisuje svoji zkušenost Libor Strejček z liberecké společnosti Ultratech.

Prostřednictvím poptávkových serverů poptávají jednotlivci, firmy, ale i státní instituce a ministerstva. Představují pro ně snadnou a efektivní cestu pro uspokojení aktuálních potřeb. Navíc, jelikož se nabídky dodavatelů různí, mohou ušetřit až 30 % oproti běžnému postupu vyhledávání dodavatele. Na druhé straně firmy působící ve strojírenství běžně využívají poptávkové servery k aktivnímu rozšiřování svých zákazníků, a to nejenom prostřednictvím poptávek. Mají možnost zapojit se také do veřejných zakázek. Firmy, jejichž činnost spadá do odvětví strojírenství, si tak zajišťují stabilní odbyt v průběhu celého roku, bez ohledu na sezónnost.

Princip online poptávkových systémů

Do systému jednoduše zadáte konkrétní poptávku, vyplatí se být co možná nejkonkrétnější, doplníte osobní a kontaktní údaje. Naši operátoři ji následně zkontrolují a rozešlou vhodným registrovaným dodavatelům z poptávané oblasti,“ popisuje funkcionality systému ePoptávka.cz Otto Kočí a dodává, že od té chvíle začnou na udaný e-mailový kontakt chodit konkrétní nabídky, ze kterých si poptávající nezávisle vybere tu nejvhodnější.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdo vlastní naše pojišťovny?
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Zdraží plyn v topné sezóně? Jaké faktory ovlivní jeho cenu?
Všude stejně: jak moc riskujete, když používáte univerzální hesla a pořád stejný PIN?
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Auta
VW Arteon je sice moderní, ale výkonem na starší Passat CC…
Kvíz: Znáte tyto přezdívky modelů aut nebo jiných dopravních prostředků?
Galerie: Kdo je konkurencí pro šestiválcový Stinger GT? Nová Kia mnoho soupeřů nemá
Nové Audi A7 Sportback už je jen hybrid. A zatím bez dieselu
Kia Stinger oficiálně přijela na český trh. Je to auto, které má velký potenciál
Technologie
GeForce GTX 1070 Ti už se objevují na fotografiích, prosáklo skóre v 3DMarku
Cnews FM: Microsoft vydal Windows 10 Fall Creators Update [podcast]
Vyšel Total Commander 9.10. Co je nového?
Philips začíná upgradovat své televizory na Android 7.0, na rozdíl od Sony ale ne všechny
Bitcoin na novém rekordu. Právě pokořil cenu 6000 dolarů
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít