Srbské barvy a laky. Developerská skupina UDI usiluje o továrnu Duga - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Srbské barvy a laky. Developerská skupina UDI usiluje o továrnu Duga

,
Srbské barvy a laky. Developerská skupina UDI usiluje o továrnu Duga
Zdroj: CC BY-SA 2.0: Doug Waldron, Flickr.com

Skupina UDI plánuje podat nabídku na převzetí 89,7procentního podílu v srbském výrobci barev a laků Duga. Skupina v povinném oznámení pro bělehradskou burzu uvádí, že má zájem o 279 434 akcií firmy. Na dotazy týdeníku Euro nereagovala.

Největším akcionářem firmy Duga je srbský Belfin, který patří rakouské firmě Theia Beta Management (49,9 procenta), následuje státní Akcionarski Fond Beograd (23,3 procenta). Samotná Duga vlastní deset procent svých akcií a pak jsou ještě menší akcionáři. Majitel skupiny UDI Radek Menšík se o Dugu uchází prostřednictvím účelově založené firmy UDI Resorts. Její název leccos napovídá o záměrech s továrnou na barvy a laky. UDI už v Srbsku působí jako developer prostřednictvím dceřiné firmy do roku 2017.

UDI Group, celým jménem Urban Developers and Investors, funguje 25 let, během nichž zrealizovala přes 100 projektů a prodala více než tři tisíce bytů, například OC Lužiny či logistický park Sázava. Původně vnikla jako rodinná stavební společnost Mera. Když v roce 1996 přebíral firmu od otce Ladislava Radek Menšík, začala se orientovat na development. Loni si pro peníze na další projekty šla na pražskou burzu (trh Start).

Nová vlna českého byznysu: Expanduj, dokud můžeš

Čtěte také:

Palaščák po prodeji Amper Marketu: Ještě o mně uslyšíte

Investoři objevili lákadlo: českou whisky

Rodinný byznys: šéf českého McDonald’s Rogacz shání tuzemské hovězí a papírová brčka

Ohodnoťte tento článek
Diskuze