Sprosťárny

07. listopadu 2008, 20:48 - (red)
07. listopadu 2008, 20:48

Kapitola 151

Nejčernější obamy * Pošta k vzteku * Kalouskova obsedance

Nejčernější obamy

Minulý týden koloval mezi českými vládními politiky formou esemesek komentář k prezidentským volbám v USA: „Potvrdily se nase nejcernejsi obamy. Je to volba za vsechny hillary. Prodavame nase baracky. A stehujeme se ho bushe.“

Pošta k vzteku

Haló, kdo to zvoní? – Pošta. Mám pro vás doporučenou zásilku. – Dobře, už jdu. – Vlastně, mám jenom avízo. – Jak to?? – No, protože to je velký, tak jsem to s sebou nevzala. Můžete si pro to přijet? Nebo když budete zítra touhle dobou doma, já vám to vemu. – Tak já si pro to teď zajedu, když jste to nechala na poště. Mám do města cestu. – No, to teď né, až po sedmnácté hodině. – Proboha. Jak to? – No, na poště to je, ale ještě ne na přepážce.
Podobnou scénku s vytečkovanou pointou zná jistě každý. Nikdo nechce po poštovních doručovatelkách, aby tahaly mnoho těžkých zásilek. Což je takhle doručovat balíky poštovními vozy? Klientovi je totiž jedno, jak pošta zásilku dopraví. Jde jen o to, jak si pošta práci zorganizuje. V portu si totiž klient platí doručení zásilky na adresu, žádné poste restante!

Kalouskova obsedance

Ve středu 22. října 2008, v rozpravě předcházející hlasování o návrhu opozice vyslovit vládě nedůvěru, se ve sněmovně předvedl ministr Miroslav Kalousek způsobem, který zasluhuje pozornost, glosu a možná i péči.
Sečtělý poslanec Jiří Dolejš zmínil letošní třetí číslo Křesťanské revue, které se monotematicky věnuje socialismu: „Křesťané k tomuto tématu diskutují z konzervativních, sociálně křesťanských a jiných pozic. Rodinu vnímají v širším slova smyslu – že si mají lidé pomáhat a že nechtějí dělat politiku, když svoboda je jen pro bohaté a chudí se musejí starat o spravedlnost.“
V rozpravě dále řekla poslankyně Anna Čurdová k návrhu „prorodinného balíčku“ ministra Jiřího Čunka, že je zpracován dle lidoveckého kréda pro ženy: „postel – kostel – kuchyně“.
Ministr Kalousek reagoval na oba podněty v jedné technické poznámce. Učinil to prý „s jistým ostychem“, ale hned bude jasné, že jej měl mít mnohem větší. Začal poslankyní Čurdovou: „Poslední dobou dávám přednost již opravdu jenom té kuchyni, ona tu postel akcentovala dvakrát. Ale k tomu, co řekl pan poslanec Dolejš a co si přečetl v Křesťanské revue, bych chtěl jako člen své strany od roku 1984 podotknout, že mezi křesťanskou sociální politikou a socialismem je asi takový rozdíl jako mezi aktem a pietním aktem. Tento rozdíl si občas plete i Křesťanská revue. Křesťanští demokraté nikoli.“
Čtěme pozorně. Kalousek nejprve zaměnil kostel za postel a veřejně manifestoval svůj údajný odklon od ní. Následně přirovnal socialismus k pietnímu aktu, což není v nijak zásadním rozporu s obsahem diskutovaného čísla Křesťanské revue. Otázkou je, zda to lze považovat za kajícnou sebereflexi vlastní minulosti z úst dlouholetého člena lidové strany, nerozborně vnořené do Národní fronty.
Křesťanskou sociální politiku pak Kalousek přirovnal k aktu. Možná je blíže pravdě, než zamýšlel, protože mnoho lidí může mít při reálné aplikaci sociální politiky dnešní KDU-ČSL intenzivní pocit, že jsou jakéhosi aktu nechtěně účastni, totiž na té pasivní straně.
Možná to však Kalousek chtěl původně říci celé jinak, ale zabývaje se intenzivně vytěsňováním postele kuchyní, stále myslí jen na to vytěsňované. Stejně jako ona slečna, která zřejmě s podobnými problémy zašla k odborníkovi. Doktor jí navrhl provést malý test: „Něco nakreslím a vy mi řeknete, co vám to připomene.“ Slečna souhlasila a doktor nakreslil velký kruh. „Připomíná mi to,“ vyhrkla slečna, „pěkného nahého mladíka, který je připraven dělat – víte co.“ Doktor nakreslil velikánský čtverec a slečna spontánně spustila: „To mi připomíná krásného nahého muže, který dělá – víte co.“ Doktor namaloval malý, nepatrný bod. Slečna reagovala bouřlivě: „To je obrovský nahatý surovec, který se řítí přímo na mne!!“ Doktor otřel orosené čelo, sebral síly a konstatoval: „Výsledky testu na základě vašich odpovědí jednoznačně a přesvědčivě prokazují abnormální zaujatost sexem.“ Slečna zavřeštěla: „Mých odpovědí? To vy jste tam načmáral všechny ty sprosťárny!!!“

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Známé tváře a volby: Které známé osobnosti podporují ANO, KSČM, či ODS?
Chcete půjčku vyřídit online?
Jaký má vliv sdílené ubytování na českou ekonomiku?
Po svatbě vás vyřizování na úřadech nemine!
Máté nízké příjmy? Do penze odejděte už v prosinci
Auta
Koncept Toyota Fine-Comfort Ride je vodíkový soupeř…
Galerie: Šemík, knedlík, mandelinka a další legendární autobusy z ČSSR
Nový Jeep Compass má za sebou testy IIHS. Obstál bez vyznamenání
Na dálnici D1 bylo spuštěno další úsekové měření. Je totiž potřeba vybrat více peněz
Porsche 718 Boxster a Cayman GTS se mohou pochlubit vyšším výkonem
Technologie
S cenami operačních pamětí to prý bude mizérie i příští rok, nedostatek čipů má trvat
Sdílení polohy na mapě láká další aplikace. Kde všude se můžete nechat sledovat?
Google převlékne Kalendář do Material Designu. Takhle bude vypadat
Seznamu se daří. Stejně jako Google žije primárně z reklamy
Tip: Jak získat Windows 10 Fall Creators Update co nejdříve?
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít