Spolehlivost a nižší provozní náklady se servery Lenovo - Euro.cz

Přihlášení

Spolehlivost a nižší provozní náklady se servery Lenovo

, .,
Spolehlivost a nižší provozní náklady se servery Lenovo
Zdroj: PR
Komerční sdělení

Řada firem dnes prodlužuje životní cyklus svých serverů daleko za hranici 5 let. Argumentem má být fakt, že staré servery pořád slouží. Ani serverům se však nevyhýbá zastarání. Sázka na novější, spolehlivý a kvalitně vybavený server přitom může usnadnit fungování firmy i snížit provozní náklady.

Servery dnes neodmyslitelně patří téměř do každé firemní infrastruktury. Bez nich se neobejde prakticky žádný proces ve firmě, ať už jde o fungování webových stránek, síťových aplikací či podnikových databází. Staré servery však mohou mít s novějším softwarem problémy kvůli nedostatečnému výkonu a navíc mají často vysoké nároky na chlazení i spotřebu energie. Nové servery pomáhají firmám snižovat provozní náklady i druhotné výdaje v podobě nižší poruchovosti. Vzhledem ke své důležité roli zároveň nové servery měly být nejen výkonné a škálovatelné, aby mohly růst společně s firmou, ale především spolehlivé.

Svou spolehlivostí dlouhodobě vynikají servery Lenovo z řad ThinkServer a System x. Rodina serverů System x je dokonce již několik let v řadě hodnocena nezávislým průzkumem spolehlivosti serverů jako nejspolehlivější řada serverů na platformě x86 vůbec*. Podle tohoto průzkumu měly servery Lenovo za uplynulé tři roky nejnižší počet výpadků ze všech serverů fungujících na platformě x86 na trhu.

Dlouhodobého průzkumu analytické společnost Technology Business Research se účastnilo 1200 podniků o velikosti nad 500 zaměstnanců. V rámci výzkumu se posuzovalo 24 různých atributů serverů od různých výrobců. Ve 22 z nich dosáhly servery Lenovo nejvyššího hodnocení. Firmy oceňují nejen kvalitu a spolehlivost serverů, ale i schopnost společnosti Lenovo navrhnout řešení vycházející vstříc různorodým požadavkům. Pro firmy je také důležitá skutečnost, že jim servery Lenovo pomáhají snižovat výdaje za provoz serverů.

Stále důležitější roli hraje také servis a systémová správa. Je to důsledek toho, jak se prodlužuje životnost serverového hardwaru i jeho komplexnost. Lenovo ke svým serverům nabízí vlastní nástroje pro snadnější správu ThinkServer System Manager nebo ToolsCenter Suite, stejně jako balíčky pro plnohodnotnou spolupráci s nástroji od výrobců virtualizačních platforem Microsoft i VMware.

V nečekaných situacích či v případě poruchy nabízí Lenovo pro své servery základní tříletou záruku a podporu typu Next Business Day. U serverů řady ThinkServer i System x je možné záruku prodloužit až na dobu 5 let a rozšířit i prvky zákaznické podpory. Dojde-li k výpadku, přijde na řadu široká škála servisních služeb, které dokáží garantovat dostupnost dílů, dobu odezvy a opravy a tím zkrátit výpadek a jeho dopad na minimum.

Více informací o serverových řešeních Lenovo naleznete na stránkách www.thinkserver.cz.


*Podle průzkumu ITIC 2014–2015 Reliability Survey z května 2015