Společnosti skupiny Geis v České republice a na Slovensku budou pod jednou značkou

07. září 2011, 14:45 - Profit, TZ
07. září 2011, 14:45

Skupina Geis provedla v posledních dvou letech sjednocení řady procesů a SW podpory ve svých společnostech na česko-slovenském území. Nyní přistoupila k další fázi procesu. Od 1. 10. 2011 budou společnosti skupiny -  Geis CZ, Geis CZ Air + Sea, General Parcel Čechy a TEN Expres Slovakia -  vystupovat pod společným logem Geis.

Foto: Geis

Z českého logistického trhu tak zmizí po 16 letech značka General Parcel Čechy. Společnost General Parcel Čechy bude s účinností od 1. 10. 2011 přejmenována na Geis Parcel CZ.

K tomuto kroku směřujeme již několik let. Klientům dlouhodobě a úspěšně nabízíme komplexní servis, to znamená zajištění kompletní palety logistických služeb „z jedné ruky“, ovšem všechny jednotlivé služby na tak vysoké úrovni, kterou poskytují společnosti specializované jen na konkrétní jednotlivý produkt. Jednotná značka naprosto vystihuje tuto naši strategii,“ shodují se Daniel Knaisl, Michal Martinovič a Luboš Scheinost, jednatelé společností skupiny Geis v České a Slovenské republice. „Příkladů synergických efektů je mnoho. Například při zajištění přeprav jsme schopni u klientů naložit veškeré zboží bez rozdílu do jednoho návěsu (balíky, palety). V našich pobočkách je pak ale zboží dále disponováno do speciálního paletového či balíkového provozu. Klient tak při expedici ušetří své skladové prostory či nákladové brány a přitom ve finále dostane skutečnou balíkovou službu a skutečnou paletovou přepravu, tak jak ji nabízejí ostatní firmy specializované na tyto produkty, které ale oba produkty při svozu nemohou kombinovat,“ uvádí Daniel Knaisl.

Stejným způsobem nabízí skupina kombinaci dalších produktů, například skladové logistiky a následné distribuce zboží díky napojení našich logistických center na vlastní systémové přepravy jak vnitrostátní, tak mezinárodní, nebo leteckou a námořní přepravu,“ doplňuje Michal Martinovič.

Velmi důležitý je také fakt, že naprosto stejné služby dostane klient na celém česko – slovenském území. Slovenský expresní přepravce kusových zásilek Ten Expres Slovakia (na slovenském trhu od roku 1992) se v roce 2006 stal součástí skupiny Geis. Ambicí managementu skupiny bylo rozšířit a významně zkvalitnit logistické služby poskytované na Slovensku, a zajistit tak shodný standard servisu.

Během dalších čtyř let došlo k několika významným změnám a investicím, které úspěšně vedly k tomuto cíli. Posledním krokem bylo dokončení implementace nových IT systémů, které jsou postaveny na nejmodernějších technologiích. SW pro vnitrostátní a mezinárodní balíkovou službu tak i SW pro vnitrostátní a mezinárodní přepravy kusových a paletových zásilek a celovozové přepravy funguje jako „skupinové“ řešení, které ovšem přihlíží k lokálním specifikům jednotlivých zemí.

TEN Expres Slovakia se od svého začlenění do skupiny vypracoval mezi přední slovenské poskytovatele plného portfolia logistických služeb z jedné ruky. Zajišťuje vnitrostátní i mezinárodní balíkovou logistiku, přepravu paletových / kusových zásilek, celovozové přepravy, skladování a logistické služby, letecké a námořní přepravy i celní služby.

Zatím posledním zásadním krokem, který se odehraje v životě této logistické společnosti, je fakt, že stejně jako u General Parcel Čechy dojde od 1.10. 2011 ke změně jména. Místo TEN Expres Slovakia bude od října přejmenován na Geis SK.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
3 věci, na které není dobré zapomínat před odjezdem na služební cestu
Daňové přiznání za rok 2017: Změny u daňového zvýhodnění na děti a daňového bonusu
Bez potřebné doby pojištění vám důchod nedají
Auta
Kvíz: Víte, co se děje, když se na přístrojové desce…
Arrivo je systém, díky kterému pojede i Dacia Duster nebo Fabia 1.2 HTP 320 km/h
Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive: Přesné porovnání neporovnatelného
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Pokuta za pád z kola? Absurdní, ale ne víc než jiné pokuty za nehodu [komentář]
Technologie
Desky platformy Intel Z390 už existují. V Sandře se objevil model od SuperMicro
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Nvidia má nové GeForce pro notebooky, MX110 a MX130. Používají ale staré 28nm čipy
Psaní na displeji tažením a nová gesta při psaní rukou [Windows Insider]
Začalo testování Opery 51. Už nezapomíná, které weby jste si připnuli
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít