Společnost 34

17. srpna 2011, 14:20 - Tomáš Pohanka
17. srpna 2011, 14:20

Společnost

Festivaly Pozitivní Afrika O víkendu 13.–14. srpna proběhl v obci Tři Studně pod záštitou předsedkyně PSP ČR paní Miroslavy Němcové první ročník festivalu Doteky Afriky. Slavnostního zahájení se zúčastnili dva emeritní velvyslanci – Margita Fuchsová z ambasády České republiky v Nairobi a Jan Filipenský z českého velvyslanectví v Demokratické republice Kongo.
„Cílem festivalu, který se konal uprostřed přírody v areálu hotelu Askino, bylo ukázat Afriku v jiném, pozitivním světle, a nikoli pouze v souvislosti s tragédiemi, katastrofami a chudobou,“ uvedla programová ředitelka Romi Straková.
Na snímku zleva emeritní ambasadorka v Keni Margita Fuchsová, bývalý velvyslanec Demokratické republiky Kongo Jan Filipenský a manažerka české pobočky společnosti Brussels Airlines Jana Valešová.

Seminář Diskutovali o úvěrovém financování Mezinárodní advokátní kancelář Clifford Chance uspořádala pro své klienty seminář na téma Loan Market Association and current market trends. Panelovou diskusi vedli Jim MacHale z londýnské kanceláře, Loren Richards a Ivo Keltner z frankfurtské kanceláře a Miloš Felgr s Jindřichem Arabaszem z pražské kanceláře Clifford Chance. Seminář a následná diskuse se věnovaly aktuálním otázkám vývoje úvěrové dokumentace, současným trendům v úvěrovém financování a problematice restrukturalizačních scénářů. Na snímku zleva Miloš Felgr a Jindřich Arabasz z pražské kanceláře.

Pilsner Urquell Česko našlo výčepního Nejlepším českým výčepním plzeňského ležáku se stal v šestém ročníku soutěže Pilsner Urquell Master Bartender Jaroslav Učík (na snímku uprostřed) z restaurace U Učíků ve Vrchlabí. Kromě titulu získal pivo na rok zdarma a možnost uvařit si společně se sládkem Václavem Berkou vlastní várku piva do své provozovny. Na druhém místě v skončil Jakub Šrubař (vlevo) z Domu vína U Datla ve Frýdku-Místku a třetí příčku obsadil Ronald Steiger obsluhující hosty penzionu V Lukách ve Dlouhé Vsi u Sušice. Nyní má Jaroslav Učík dva měsíce na přípravu do říjnového mezinárodního finále, v němž letos Česká republika obhajuje loňský světový titul Lukáše Svobody z Prahy proti ostré konkurenci finalistů z dalších čtrnácti zemí.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Zdraží plyn v topné sezóně? Jaké faktory ovlivní jeho cenu?
Všude stejně: jak moc riskujete, když používáte univerzální hesla a pořád stejný PIN?
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Volby 2017: kde volit, aneb jak najít volební místnost
Auta
VW Arteon je sice moderní, ale výkonem na starší Passat CC…
Kvíz: Znáte tyto přezdívky modelů aut nebo jiných dopravních prostředků?
Galerie: Kdo je konkurencí pro šestiválcový Stinger GT? Nová Kia mnoho soupeřů nemá
Nové Audi A7 Sportback už je jen hybrid. A zatím bez dieselu
Kia Stinger oficiálně přijela na český trh. Je to auto, které má velký potenciál
Technologie
DVB-T2 již pro 83 % domácností. Nové pokrytí hlásí Černá hora a Lysá hora
Objevil se první dvoujádrový Ryzen, vzorek mobilního čipu s GPU Radeon Vega 3
Samsung udělá z mobilů ještě lepší počítače. Na Galaxy S8 a Note8 poběží Linux
Nejlepší protipirátská ochrana Denuvo padla. Cracky vznikají ještě v den vydání her
Podle výrobců grafik ještě těžní mánie nekončí, vydrží prý minimálně do konce roku
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít