Spaní jako v bavlnce

06. dubna 2011, 17:54 - Lucie Janotová
06. dubna 2011, 17:54

Značka vyrábí postele již 160 let a po celou dobu se drží ověřených postupů

Švédskou značku Hästens zřejmě není třeba dlouze představovat. Během šesti let působení na českém trhu zde získala vedoucí pozici v prodeji luxusních postelí. Tradiční poznávací znak, modrobílou kostku, lze vidět stále častěji a mezi spokojené zákazníky, kteří si oblíbili nejen typický kostkovaný vzor, ale především nepřekonatelný komfort těchto postelí patří například Karel Gott, Martin Ručinský, Libor Bouček a mnoho dalších. Pokud se ptáte, proč tomu tak je a čím jsou tyto postele výjimečné, odpověď je vcelku jednoduchá. Značka vyrábí postele již 160 let a po celou dobu se drží ověřených postupů, ruční výroby a výhradně přírodních materiálů. Žádný stroj dodnes nedokázal nahradit mistrovsky odvedenou řemeslnou práci a žádný uměle vyrobený materiál nedokázal překonat vlastnosti přírodních materiálů, které lidé využívají již celá staletí.
Jsou to především koňské žíně, nejdokonalejší duté vlákno, které noc co noc odvádí od těla přebytečné teplo a vlhkost, a udržuje je tak v optimální teplotě, v suchu, díky čemuž je spánek mnohem příjemnější. Společně se žíněmi v postelích Hästens najdete také vlnu a bavlnu. Bavlna stejně jako koňské žíně odvádí přebytečnou vlhkost. Vlna funguje jako teplotní kontrolní systém, hřeje, když je zima, a v horku chladí, což znamená, že si teplo můžeme „vypůjčit“, když ho nejvíce potřebujeme, a tuto službu vrátit, jakmile máme tepla nadbytek.
Všechny postele Hästens také využívají patentovaný pružinový systém, ve kterém jsou pružiny na sobě nezávislé, a dokážou se proto mnohem lépe přizpůsobit tvaru těla a poloze ve spánku. Tuto vlastnost poznáte, když si na postel poprvé lehnete. Je to typický „pocit Hästens“, při kterém se vaše váha dokonale rozloží a postel pod sebou téměř necítíte. Teprve tehdy vaše tělo dokonale relaxuje a spánek je mnohem hlubší a efektivnější.
Pro rok 2011 přichází Hästens v České republice hned s několika novinkami. První z nich je aktualizovaný web postele-hastens.cz, na kterém najdete veškeré informace, které by vás při výběru postele mohly zajímat. Pokud máte jakýkoli dotaz, na který odpověď nenajdete, na stránkách je také chat, kde vám proškolení pracovníci rádi poradí. Na těchto stránkách také najdete aktuální nabídku skladových, showroomových a výstavních postelí, které jsou nejen ihned k odběru, ale také za velice výhodné ceny.
Kouzlo těchto postelí a typický „pocit Hästens“ si můžete vyzkoušet v jednom ze showroomů v Praze (Vinohradská 33) nebo v Brně (Hněvkovského 67), kde je Hästens součástí Sykora Home. Pokud si stále nejste jisti tím, jestli je Hästens to pravé, v obou prodejnách si můžete domluvit zapůjčení libovolného modelu na týden domů.

Popisek 1 (bordel na koberci):
Postel Auroria je letošní novinkou. Jde o levnější model, který však neztrácí nic z prvotřídního komfortu, tolik typického pro postele Hästens. Je za dostupnější cenu než její předchůdce Excelsior II.

Popisek 2 (s reflektorem)
Vrcholný model 2000T II se může pochlubit trojitým pružinovým systémem

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Známé tváře a volby: Které známé osobnosti podporují ANO, KSČM, či ODS?
Chcete půjčku vyřídit online?
Jaký má vliv sdílené ubytování na českou ekonomiku?
Po svatbě vás vyřizování na úřadech nemine!
Máté nízké příjmy? Do penze odejděte už v prosinci
Auta
Příval malých crossoverů na český trh nebere konce. Dnes…
Plug-in hybridní kupé Polestar 1 není Volvo a vyrábět se bude v Číně
Končí norská elektrická pohádka? Na těžké Tesly se má vztahovat daň téměř 200 tisíc
Sportovní Mazda s motorem Wankel? Problémem není technologie, ale byznys
Polestar dnes představí své první auto. Bude to čtyřválcové plug-in hybridní kupé
Technologie
Už i pevným diskem se dá špehovat, funguje jako mikrofon. Hrozba pro bezpečnost
Podruhé a lépe. Surface Book 2 je rychlejší, lépe vybavený a může být zcela tichý
Netflix má již 104 milionů předplatitelů. Příští rok hodlá do obsahu nacpat 8 mld. dolarů
Windows 10 Fall Creators Update: jen malé a někdy nedotažené novinky [recenze]
Bez LTE, zato s Wi-Fi. Praha nabídne v metru bezplatný internet
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít