Souboj o zábavní průmysl: Ticketpro kupují Američané - Euro.cz

Přihlášení

Souboj o zábavní průmysl: Ticketpro kupují Američané

, lem, tre,
Souboj o zábavní průmysl: Ticketpro kupují Američané
Zdroj: čtk

Česká síť Ticketpro má nového majitele. Získala ji největší síť prodejen vstupenek na světě Ticketmaster.

Podle americké firmy byla akvizice české elektronické prodejny vstupenek ideální příležitostí k průniku na středoevropský trh.

„Živá zábava i nadále vzkvétá. Koná se více akcí a na turné se vydává více umělců než kdy předtím. Nabytí společnosti Ticketpro nám umožní poskytovat lepší služby klientům ve střední Evropě a prvotřídní služby spoustě fanoušků v těchto zemích,“ říká v tiskovém prohlášení Mark Yovich, prezident společnosti Ticketmaster International.

Jak uvedl předseda představenstva Ticketpro Serge Grimaux, pro českou firmu představuje spojení s velkou zahraniční firmou možnost globální expanze. Grimaux také oznámil své odstoupení z pozice generálního ředitele. Židli přenechá novému vedení.

Další motivací pro spojení s americkou firmou byla pro Ticketpro snaha porazit konkurenta Ticketportal. Ten v prodejích vstupenek pořád vede a to hlavně díky exkluzivní spolupráci s O2 Arenou v Praze.

Ticketpro, která byla založena v roce 1992 je aktivní zejména v tuzemsku a Polsku. Prostřednictvím licence na software TicketSoft však funguje také na maďarském, běloruském a chilském trhu. Firma dosáhla podle poslední účetní závěrky za rok 2015 tržeb 45,8 milionu korun.

Ticketmaster je celosvětová jednička na trhu v oblasti prodeje vstupenek s více než 530 miliony zpracovanými primárními vstupenkami za rok.

Čtěte také:

Účtenkovka netáhla. Do tendru na Babišovu loterii se přihlásila jen Sazka

Lidé jsou převlečení ještěři. Za konspirační konferenci Češi platili i dva tisíce

Vládce českých billboardů Fuxa je blízko k miliardám z pražského dopravního podniku


Diskuze