Sociální sítě dávno nejsou jen pro mladé, říká Eliška Vyhnánková - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Sociální sítě dávno nejsou jen pro mladé, říká Eliška Vyhnánková

,
Sociální sítě dávno nejsou jen pro mladé, říká Eliška Vyhnánková
Zdroj: Hynek Glos

Sociální sítě slouží jako účinný nástroj v podnikání, říká přední tuzemská expertka na sociální média Eliška Vyhnánková.

Pokud pečlivě hlídáte čas, který vaše děti tráví na telefonu konverzací se spolužáky po WhatsAppu, sledováním krátkých videí na TikToku nebo těch delších na YouTube, zkuste na to jít od lesa a připojte se k nim. Můžete se od nich mnohé naučit a začít sociální sítě používat ve svůj prospěch. Jak soukromý, tak podnikatelský.

Elišku Vyhnánkovou sítě živí už devět let. Pracuje jako konzultantka a lektorka a za dobu své praxe proškolila sedm a půl tisíce jednotlivců, přes šest set soukromých firem a státních úřadů. Pro ty, kteří se chtějí sítěmi živit nebo jim porozumět opravdu do hloubky, založila semestrální Social Media Akademii. Pro všechny ostatní vydala spolu s Michelle Losekoot na podzim knihu Jak na sítě, která válcuje Twitter, Facebook i Instagram.

Jak na sítě v malém, středním i velkém podnikání, jsme se jí zeptali i my. Pokud jste si dosud mysleli, že pro advokáta, lékaře, účetní firmu nebo ocelárnu jsou profily na Facebooku či LinkedInu zcela zbytečné, zkusíme vás vyvést z omylu.

Proč stále řada podnikatelů, jednotlivců i velkých firem, nevěnuje sociálním sítím pozornost a nesnaží se je při běžném provozu firmy využívat?

Dost možná proto, že se sítí bojí. Odbourání strachu a obav z toho, co užívání sítí znamená, bývá ve firmách často můj první úkol. Naprosto běžné jsou názory, že užívání sítí je nebezpečné, rodiče mají zkušenosti s online šikanou svých dětí nebo s tím, že neustále sledují, co…

Článek je součástí sekce Premium a je dostupný jen pro předplatitele

Už máš předplatné?