Snažíme se být spojovacím můstkem

09. října 2006, 00:00 - (pk)
09. října 2006, 00:00

ING. MIROSLAV FRÝBA, PREZIDENT BUSINESS CLUBU HRADEC KRÁLOVÉ:Kolik má váš klub členů a jak byste je obecně charakterizoval?V současné době sdružujeme více než 70 partnerů. Jde o zástupce významných společností převážně z východních Čech nebo firem, které chtějí v těchto krajích podnikat a poznat obchodní prostředí.

ING. MIROSLAV FRÝBA, PREZIDENT BUSINESS CLUBU HRADEC KRÁLOVÉ: Kolik má váš klub členů a jak byste je obecně charakterizoval?

V současné době sdružujeme více než 70 partnerů. Jde o zástupce významných společností převážně z východních Čech nebo firem, které chtějí v těchto krajích podnikat a poznat obchodní prostředí.

Co je hlavním cílem a náplní?

Mezi hlavní cíle patří vytváření podnikatelského prostředí pro partnery klubu, pomoc při navazování obchodních kontaktů a získávání nových obchodních příležitostí. Ve spolupráci s magistráty a krajskými úřady pak jde například o organizaci setkání českých a zahraničních investorů, mapování směrů rozvoje regionů či spolupráci při organizování veletrhů a výstav. Snažíme se tedy o vytváření jakéhosi „spojovacího můstku“ mezi podnikateli a státní správou či samosprávou.

Jaké vztahy máte s regionální hospodářskou komorou? Myslím, že vztahy jsou na dobré úrovni, vzájemně se respektujeme a některé akce navštěvujeme společně. Jaký je vlastně rozdíl mezi vaší a jejich činností?

Hlavní rozdíl je ve výběru partnerů klubu - nejsme oborově rozděleni a omezeni. Rovněž cíle klubu, jeho organizace i způsob činnosti jsou odlišné.

Jaké akce z vaší podzimní nabídky byste zvýraznil a pozval na ně čtenáře? Jsme klubem s partnerskou základnou, takže neorganizujeme pravidelné akce určené pro širší veřejnost. Informace o připravovaných setkáních partnerů jsou interní záležitostí klubu. Mohu vám však sdělit alespoň základní informace o programech, které již proběhly. Například letos v září byli našimi hosty místopředseda vlády a ministr práce a sociálních věcí Petr Nečas, europoslanec Oldřich Vlasák a poslanec David Kafka. Večer na téma „Kam směřuje Česká republika po volbách a vítězná ODS v povolební situaci“ moderovala Marie Retková. V minulosti klub navštívili také další politici, například Mirek Topolánek, Miroslav Macek či Jaromír Schling, ale také osobnosti z oblasti kultury, například Michal Viewegh, Arnošt Goldflam a další. Kdo se může stát novým partnerem vašeho klubu? Může to být jednatel nebo ředitel společnosti, případně jimi pověřená osoba z řad vyšších manažerů, nebo také významný podnikatel - fyzická osoba. Může jít i o více osob z jedné firmy. Při výběru dalších partnerů má nezanedbatelnou váhu i doporučení stávajících partnerů klubu. Spolupracujete s magistrátem nebo krajem na konkrétních projektech?**

O spolupráci se snažíme, na konkrétních projektech však ještě nespolupracujeme. Zveme hejtmany a primátory na klubová setkání, na kterých jsou naši partneři informováni o záměrech samosprávy a připravovaných projektech. Podnikatelé zde mohou sdělit svoje názory, a to i v neformálním prostředí.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Black friday je tu! Nakupte snadno, rychle a bez nervů
Chcete mít jako živnostník slušný důchod?
Rozhovor se zakladatelem Trip.market aneb jak si sestavit dovolenou podle vlastních představ
dTest: Které dary musíte zdanit a kolik odvedete státu?
Práce pro více zaměstnavatelů během roku 2017 a daně
Auta
Také Apple připravuje autonomní řízení. Jeho systém má být…
Srážka se zvěří hrozí nejen na podzim. Co v takovém případě dělat?
Automobilce Mini došla trpělivost. Na Dakar pošle auta s pohonem 4×4 i zadokolky
Je pohon na LPG ohrožený druh? Originálních aut na plyn už moc nekoupíte
Škoda představuje model Ke Luoke. Je to prodloužený Karoq pro Čínu
Technologie
Vyšel Vivaldi 1.13. Vylepšuje stahování a práci desítkami listů
Transcend RDC2: multifunkční čtečka karet pro smartphony (vyzkoušeno)
Messenger už nebude tak brutálně masakrovat fotky. Novým limitem je 4k
4K, HDR a 5× větší úhlopříčka, než má vaše televize. Nový projektor od BenQ stojí jen 40 000 Kč
Panelové prostředí pro aplikace ve Windows žije. Možná si ho brzy osaháme
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít