Směr Slovensko. Česká Eurovia se bude podílet na budování tamní silnice - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Směr Slovensko. Česká Eurovia se bude podílet na budování tamní silnice

ČTK,
Směr Slovensko. Česká Eurovia se bude podílet na budování tamní silnice

Česká společnost Eurovia CS spolu s dceřinou slovenskou firmou Eurovia SK získaly na Slovensku v konsorciu s dalšími dvěma společnostmi zakázku v hodnotě 232,15 milionu eur (5,75 miliardy korun) na vybudování úseku rychlostní silnice. Smlouvu s konsorciem podepsal správce slovenských dálnic NDS, který o tom dnes informoval.

Zakázka podle NDS zahrnuje postavení technicky náročného a zhruba devět kilometrů dlouhého úseku rychlostní silnice R2 na středním Slovensku. Jeho součástí bude také asi pět kilometrů dlouhá mostní estakáda. Úsek, který by měl být dokončen v roce 2024, se u vesnice Kriváň nedaleko Detvy napojí na stávající rychlostní silnici R2 a na opačné straně u vesnice Mýtné na jiný budovaný úsek R2.

Součástí vítězného konsorcia je také společnost Strabag a slovenská stavební firma Dopravstav, která je vedoucím členem sdružení.

Zmíněná zakázka je na Slovensku první svého druhu, kdy o vítězi nerozhodovala jen cena, ale také další kritéria, jako například dopad stavby na přírodu či provozní náklady na budovanou silnici.

Tendr byl vyhlášen už v roce 2018, jeho vyhodnocení ale zbrzdily námitky neúspěšného účastníka soutěže. O zakázku usilovaly celkově čtyři konsorcia, členem jednoho z neúspěšných sdružení byly i české firmy SMP CZ, M-Silnice a Metrostav.

Čtěte také:

Eurovia, Metrostav a Swietelsky odstoupily od smlouvy na stavbu D11 do Smiřic, stěžují si na ŘSD

Eurovia posiluje v USA, stává se jedním z největších producentů asfaltu na východním pobřeží

Rychlý podpis. Dálnici D35 mezi Časy a Ostrovem postaví Eurovia

Ohodnoťte tento článek
Diskuze