Šlo to i bez Fibicha - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Šlo to i bez Fibicha

, Josef Michl,
Šlo to i bez Fibicha
Zdroj: Euro.cz

Předsedové politických stran se setkali s byznysmeny

Ve spolupořadatelství týdeníku EURO a agentury AMI Communications se minulý čtvrtek v pražském hotelu Intercontinental konalo fórum POEM (Prague Opinion Exchange Meetings) na téma Ekonomické programy hlavních politických uskupení. Politické aktéry zastupovali předsedové Vladimír Špidla (ČSSD), Václav Klaus (ODS) a Cyril Svoboda (KDU-ČSL) jako reprezentant celé dvojkoalice. Proti nim, lépe řečeno v dialogu s nimi, stáli čtyři desítky představitelů největších podnikatelských uskupení v zemi.
Václav Klaus v souvislosti s názvem této pracovní snídaně „s překvapením“ zaznamenal, že si termín Poem pro sebe „ukradl“ ještě někdo jiný než skladatel Zdeněk Fibich. Nicméně vyslovil přesvědčení o přínosnosti takových setkání podnikatelů s politiky. Uvidíme. V každém případě by se podle záměru pořadatelů měla konat pravidelně, příště na podzim, kdy bude zajímavé bilancovat, jak se námluvy politiků voliči neminuly (nebo naopak minuly) účinkem.
Týdeník EURO zaznamená obsahově velmi zajímavou diskusi podrobněji v příštím čísle. Předběžně je možné říct, že podnikatelé propříště nechtějí mít jen možnost mluvit, ale také být posloucháni, respektive vyslyšeni. Na to přitakali všichni politici a prohlašovali, že chtějí byznysmanům stejně jako takzvaným běžným lidem pozorně naslouchat a dokumentovali to šíří a komplexností svých programů. Také v této souvislosti lze říci: Uvidíme. Naslouchat je jedna věc a přijímat konsenzuální rozhodnutí věc druhá. Tím spíše, že na jeden problém může být při apriorním vidění jeho důležitosti řada různých, mnohdy i protichůdných názorů. Diskuse to potvrdila.
Politici přišli na fórum přátelsky naladěni a vstřícní. Jak při hodnocení akce pro týdeník EURO řekl generální ředitel Philips ČR Radomír Sabela, možná že po volbách budou ti, kteří vyhrají, ještě přátelštější a relaxovaní, nicméně budou to mít těžší v tom, že to, co řeknou, bude závažnější. „Teď to byl slib a potom to bude závazek. A ten nelze vyřknout jen tak, bez důsledků. Budou si za tím muset stát.“ Uvidíme.

Ohodnoťte tento článek
Diskuze