Skvělou kávu si připravíte rychle a velmi snadno - Euro.cz

Přihlášení

Skvělou kávu si připravíte rychle a velmi snadno

, Redakce,
Skvělou kávu si připravíte rychle a velmi snadno
Zdroj: Philips
Komerční sdělení

Už žádná zdlouhavá příprava, a ještě komplikovanější údržba! Nové plnouatomatické kávovary Philips se systémem LatteGo vám vykouzlí lahodné cappuccino během okamžiku a následné čištění nezabere ani minutu.

Plnoautomatické kávovary jsou dnes velmi populární. Jenže v mnoha případech jsou pohodlné a rychlé jen do momentu, než vám naservírují šálek kávy s mléčnou pěnou. Pak vás totiž čeká často velmi složitá údržba a zdlouhavé čištění. Společnost Philips se rozhodla složitou údržbu eliminovat a přišla s řešením s názvem LatteGo.

LatteGo je revoluční systém mléčného okruhu, který nemá žádné trubičky a hadičky. Ty se totiž čistí dost obtížně a jsou to části, kde se snadno může držet špína. „Jde o to, aby se ingredience nezpracovávaly ve špinavém prostředí. U strojů, které umí pracovat s mlékem, se soustřeďte na to, aby nezůstávalo špinavé vedení mléka z nádržky. Existují i stroje, které žádné hadičky na vedení mléka nemají, a u těch je údržba jednodušší,“ vysvětluje pražič kávy a barista Ondřej Štoksa.

Jak tedy údržba systému LatteGo probíhá? Je to velmi jednoduché. Vyjmete napěňovací komoru a propláchnete ji pod tekoucí vodou. Více jak 15 sekund to nezabere, i proto plnoautomatický kávovar se systémem Philips LatteGo umí vyčistit mléčný systém rychleji než jakýkoliv jiný kávovar°. Případně můžete bez starostí napěňovací komoru umýt v myčce na nádobí. A to není vše. Samotný kávovar se pročistí sám po přípravě každého šálku kávy a spárovací jednotku stačí opláchnout pod vodou z kohoutku.

Velkou předností plnoautomatických kávovarů Philips LatteGo je i zabudovaný filtr AquaClean, který umožňuje bez rizika používat vodu z kohoutku, aniž by bylo nutné pravidelně odstraňovat vodní kámen, a to až do přípravy 5000 šálků kávy°°. Stačí podle pokynů kávovaru filtr pravidelně měnit.

Kávovar připravuje kávu z čerstvě umletých zrn, což dodá nápoji to nejlepší aroma. Zrna jsou v zásobníku chráněna speciálním aroma těsněním a o jejich mletí se starají 100% keramické mlýnky, které zabraňují připálení kávy, a především jsou velmi přesné a trvanlivé. Obsluha přístrojů je velmi snadná a do paměti si navíc můžete uložit detailní parametry nápoje, tak jak vám nejlépe vyhovují.

Více zjistíte zde.

° Na základě spotřebitelských testů v Německu, v porovnání s předními jednodotykovými, plně automatickými kávovary na přípravu kávy espreso s mlékem (2017).

°° Založeno na 8 výměnách filtru, jak byly vyžádány přístrojem. Skutečný počet šálků závisí na zvolených variantách kávy a frekvenci mytí a čištění.