Skupina Miton koupila podíl v hokejovém simulátoru s ambicemi v NHL - Euro.cz

Přihlášení

Skupina Miton koupila podíl v hokejovém simulátoru s ambicemi v NHL

,
Skupina Miton koupila podíl v hokejovém simulátoru s ambicemi v NHL
Zdroj: Sense Arena

Investiční skupina Miton koupila podíl v českém startupu Sense Arena. Ten se může pochlubit unikátní technologií, která pomocí virtuální reality umí simulovat hokejový trénink. Pro Miton je to sázka na budoucí růst projektu, stejně jako kdysi vsadil na Slevomat nebo rohlík.cz. Technologii totiž testují kluby v NHL.

Cena transakce nebyla zveřejněna, ale podle hrubých informací z libereckého Mitonu jde o řádově stovky tisíc eur. Firma za ně získala v projektu menšinový podíl a nákupem tak završila jednání, která probíhala od letošního jara.

Svým vstupem do se tak skupina Miton přidala i k trenérovi extraligového Liberce Filipu Pešánovi, který patří mezi další spolumajitele Sense Areny a podílí se na jejím vývoji.


Čupr: Rohlik.cz se letos poprvé dostal do zisku, chystá privátní značku

Zakladatel Slevomatu a Dame Jidlo.cz Tomáš Čupr


Projekt virtuální reality nabízí velmi realistické prostředí hokejové arény, které simuluje hokejový trénink, konkrétně různá cvičení na zdokonalení přihrávky, střely, souhry a hokejového myšlení. A to jak díky propracované aplikaci, tak díky speciální hokejce, která propojuje virtuální realitu s fyzickým světem. Lidé z vedení Mitonu na něm oceňují nejen globální ambice, ale i možnost překlopení na jiné sporty.

Byznys liberecké investiční skupiny Miton funguje zpravidla tak, že vychovává startupy, a po čase je pak prodává. Úspěšný exit má za sebou už s projekty Dámejídlo, Heureka či Slevomat. Aktuálně do rodiny Miton patří například internetové weby zaměřené na jídlo, módu či design: Rohlík.cz, Glami, Bonami nebo Restu. Expanduje i v zahraničí a díky tomu jen e-shop Bonami letos očekává tržby kolem jedné miliardy korun. Budoucnost je i v hokejovém simulátoru, na testech ho měl už například klub NHL Boston Bruins.

Přečtěte si také:

Investoři kolem Čupra dali 130 milionů do rakouského startupu

Český startup Flatio expanduje do dalších měst


Diskuze