Skupina Mint Investments získala Factory Office Center pro své privatní klienty

09. listopadu 2011, 08:50 - Profit, TZ
09. listopadu 2011, 08:50

Mint  Investments,  středoevropský  správce  neveřejných  nemovitostních  investičních portfolií, informoval o tom, že úspěšně dokončil akvizici budovy Factory Office Center.   FOC představuje  cca  10.000  m²  kancelařských  a  obchodních  prostor  vysoké  kvalitativní třídy a nachází se, v mezinárodními nájemci oblíbené, městské části Praha 5 - Smíchov.

Foto: Mint Investments

Velikost transakce dosáhla přibližně 30 milionů eur. Budova Factory Office Center se vyznačuje  vynikající  polohou  vedle  jednoho  z hlavních  center  všech  typů  hromadné dopravy,   je plně obsazena a může se pochlubit dlouhodobými pronájmy s mezinárodními nájemci jako je Johnson & Johnson a společnosti ze skupiny WPP.

Radim Bajgar, partner ve společnosti Mint Investments, k tomu uvedl: “Naším hlavním zaměřením  stále  zůstává  zřizování  a  obhospodařování  neveřejných  nemovitostních investičních  portfolií  pro  velké  mezinárodní  i  lokální  institucionální  investory.  Ovšem vzhledem k velkému potenciálu a rychlému růstu zájmu místních privátních  investorů

investovat svůj volný kapitál do komerčních nemovitostí, nabízíme nyní také komplexní řešení pro tuto privátní klientelu.

Se současným negativním sentimentem na kapitálových trzích, probíhající evropskou státní dluhovou krizí a velmi nízkými krátkodobými i dlouhodobými úrokovými sazbami, nejsem  vůbec  překvapen,  že  se  místní  privátní  investoři  poohlížejí  po  investicích  do hotovost-generujících nemovitostí ve zdravém středoevropském regionu. Je to region, který dobře znají, aktiva, na která si mohou sáhnout, a my jsme správci, kterým mohou důvěřovat. Očekáváme, že nemovitostní investiční apetit místních privátních investorů v nadcházejících letech ještě poroste, už dnes s našimi privátními klienty pracujeme na dalších  zajímavých  akvizicích,„  potvrzuje  Radim  Bajgar.

Skupina Mint Investments byla založena v již roce 2002 a k dnešnímu dni pro své klienty investoval cca 195 miliónů eur (equity) do nemovitostí ve střední Evropě. Společnost spravuje  majetek  v investiční  hodnotě  přes  500  milionů eur  ve  dvou  stávajících  neveřejných  institucionálních  fondech  (CSPF,  QPPH)  a uzavřeném  neveřejném  privátním  fondu  (Mint  5).  V  současné  době  spravuje  28 projektů  představujících  zhruba  480.000  m²  čisté  užitné  plochy  v  kancelářských, obchodních a rezidenčních segmentech.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
3 věci, na které není dobré zapomínat před odjezdem na služební cestu
Daňové přiznání za rok 2017: Změny u daňového zvýhodnění na děti a daňového bonusu
Bez potřebné doby pojištění vám důchod nedají
Auta
Kvíz: Víte, co se děje, když se na přístrojové desce…
Arrivo je systém, díky kterému pojede i Dacia Duster nebo Fabia 1.2 HTP 320 km/h
Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive: Přesné porovnání neporovnatelného
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Pokuta za pád z kola? Absurdní, ale ne víc než jiné pokuty za nehodu [komentář]
Technologie
Parádní akce: Samsung Galaxy S7 za 8200 Kč a S7 Edge za 10 600 Kč
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Mlácení dělníků, smrt v kantýně aneb Jak se dělá iPhone X
Nereferenční Radeony Vega konečně tady? PowerColor chystá vydání před koncem listopadu
Cnews FM: Platíme mobilem s Android Pay. Vydrží nám to? [podcast]
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít