Skupina J&T koupila televizi JOJ - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Skupina J&T koupila televizi JOJ

, István Lékó,
Skupina J&T koupila televizi JOJ
Zdroj: Euro.cz

Majitele změnila i zpravodajská televize TA3

Společnost J&T Media Enterprises koupila soukromou televizi JOJ – celoplošnou „dvojku“ slovenského trhu, která je v éteru od března 2002. Zároveň se novým majitelem zpravodajské televize TA3 stala firma Grafobal Group. Vyplývá to ze smluv, které minulý týden podepsali zástupci J&T Media Enterprises, Grafobal Group a J&T Finance Group. Obě transakce musí schválit Rada pro vysílání a retransmisi i antimonopolní úřad.
„Televize JOJ si vybudovala pevné postavení na slovenském trhu a jeví se jako dobře nastartovaný projekt. Chceme přinést další podněty, které by měly přinést vyšší dynamiku, a vytvořit tak silnou mediální firmu. Hodnota médií roste, a proto je oblast strategicky zajímavá,“ řekl Peter Korbačka, majitel J&T Media Enterprises a partner skupiny J&T.
,,Zbudováním JOJ jsme udělali kus práce, na který jsme hrdí. Zkušenosti chceme zúročit v televizi TA3, aby posílila svou pozici,“ vysvětlil zástupce Grafobal Group Pavel Horváth. ,,Televizi TA3 nadále považujeme za velmi perspektivní projekt. Prodej televize skupině Grafobal je však součástí transakce,“ komentoval odprodej TA3, která vysílá od 11. září 2001, partner skupiny J&T Ivan Jakabovič.
Společnost J&T Media Enterprises koupila od Grafobalu Group i další firmy: MAC TV, jež drží licenci pro vysílání televize JOJ, Mag Media a společnost Slovenská produkčná, které zabezpečují prodej reklamního prostoru, respektive výrobu programů pro televizi JOJ. Grafobal Group zároveň od J&T Finance Group získala stoprocentní podíl společnosti CEN, jež je provozovatelem zpravodajské TA3. Podmínky smluv nebudou zveřejněny.

Ohodnoťte tento článek
Diskuze