Skupina firem kolem OKD

15. září 2003, 00:00 - admin
15. září 2003, 00:00

VLONI, PŘES POKRAČUJÍCÍ ÚTLUMOVÉ PRÁCE NA NĚKOLIKA DOLECH, SE VYTĚŽILO V OKD ZHRUBA 12 MILIONŮ TUN ČERNÉHO UHLÍ. PRŮMĚRNÝ PLAT NA OSTRAVSKÉM GIGANTU PŘESAHUJE DVACET TISÍC KORUN.

VLONI, PŘES POKRAČUJÍCÍ ÚTLUMOVÉ PRÁCE NA NĚKOLIKA DOLECH, SE VYTĚŽILO V OKD ZHRUBA 12 MILIONŮ TUN ČERNÉHO UHLÍ. PRŮMĚRNÝ PLAT NA OSTRAVSKÉM GIGANTU PŘESAHUJE DVACET TISÍC KORUN.

Samotné OKD mají dalších sedmnáct dceřiných společností, počínaje hornickým penzijním fondem, přes dřevozpracující podnik po firmu s hotelem na Slovensku. OKD má spoustu majetku uloženu i například v nemovitostech. OKD, a. s., Správa majetku hospodaří s bytovým fondem, který zahrnuje téměř 6000 domů, tedy 45 000 bytů, které jsou rozesety po 24 městech a obcích severomoravského regionu. Nejvíc domů je v okresu Karviná a největší počet bytů je podle hodnocení jejich kvality v I. kategorii a velikosti 2+1. Poslední akvizicí OKD je strojírenská firma Kovona Karviná, která zaměstnává asi šest desítek pracovníků, a která patřila do Z-group Zdeňka Zemka. Kovona vyrábí například válcované profily nebo zárubně. OKD se staly členem prestižního „Energy clubu“, který sdružuje ruské giganty RAO, Yukos a Gazprom, americký Exxon, francouzské firmy EdF a Gas de France a italský Enel. Vznik tohoto klubu inicioval ruský prezident Vladimir Putin, který se zúčastnil i nedávného setkání energetických mamutů v Petrohradě. Na této schůzce vznikla fotografie šéfů OKD s Putinem, se kterou se tak rádi, podle kuloárových informací, chlubí. Důvěryhodné zdroje také uvádějí, že manažeři OKD se chtěli zapojit do deblokace tzv. ruského dluhu a využít k tomu Putina. Proti připraveným scénářům, ve kterých figuruje firma Falcon, která už část ruského dluhu vypořádala, však neměli šanci. OKD společně s dalšími firmami jako je Metalimex, část Kovohutí Břidličná, Válcovny trub Chomutov či Železárny Veselí tak tvoří skupinu, která zaměstnává třicet pět tisíc lidí. Koláček s Otavou však chtějí expandovat dál, mají zálusk na státní podíl v Sokolovské uhelné a lákají je polské černouhelné doly.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Přímá volba prezidenta ČR
Z e-shopu přivezli rozbité zboží?
4 nejznámější kryptoměnové burzy současnosti
Když končí platnost řidičského průkazu...
Black friday je tu! Nakupte snadno, rychle a bez nervů
Auta
Honda chystá na rok 2022 elektromobil, který se nabije za 1…
Kdo se stane evropským autem roku? SUV mají největší šanci, protože jich je většina
Kvíz: Poznáte auto jen podle předního světla?
I myslivci mají své sny. Bentley představuje lovecké provedení Bentaygy
Tesla Roadster: Z 0 na 100 za 1,9 s a z 8000 dolarů na 0 za minutu (komentář)
Technologie
EA byla příliš nenasytná. Některé země mikrotransakce ve hrách označují za formu gamblingu
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Už i zdroje se vyrábí speciálně pro těžbu kryptoměn. FSP uvádí 2000W model pro 16 grafik
Nejlevnější 4K OLED televize se slevy nedočkala, ale dostane k ní zdarma PS4 Pro
Edge se právě naučil automaticky vyplňovat formuláře [Windows Insider]
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít