Škrtat tvrdě, ale nenápadně. Banky plánují úspory i propouštění - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Škrtat tvrdě, ale nenápadně. Banky plánují úspory i propouštění

,
Škrtat tvrdě, ale nenápadně. Banky plánují úspory i propouštění
Zdroj: Martin Pinkas/Euro

Tuzemské finanční domy chystají propouštění a další úspory. Komerční banka zavře 64 poboček.

Koronavirus umazává bankám zisky a to se akcionářům nebude líbit. Odbory ve velkých bankovních domech se proto připravují na tvrdá vyjednávání. Budoucnost totiž není růžová.

Radikální snížení počtu poboček chystá v nejbližší době Komerční banka. „V souvislosti s koronavirovou krizí urychlíme některé kroky původně plánované na pozdější období. Ke konci srpna proto ukončíme činnost 64 menších poboček. Část vybraných poboček je v současné době, z důvodu preventivních opatření již uzavřena,“ řekl týdeníku Euro šéf komunikace Komerční banky (KB) Pavel Zúbek. Bance zůstane 241 prodejních míst.

Efektivní home office

Oficiálně sice banka nechce říct, kolik lidí může přijít o místo, jak ale týdeník Euro zjistil, hraje se o 250 až 300 lidí. „Komerční banka se přihlásila k tomu, že bude nějaké pobočky rušit. Je jich celkem dost, ale zatím nám ještě neřekla počet lidí, je tedy předčasné se k něčemu vyjadřovat,“ řekla týdeníku Euro šéfka Odborového svazu pracovníků peněžnictví a pojišťovnictví Alena Chlapíková.

Zúbek přitom nevylučuje, že další úsporná opatření budou následovat. „Krize způsobená covidem-19 akceleruje další rozvoj digitálních kanálů, ve větší míře budeme i nadále podporovat práci z domova, která se v průběhu krize ukázala jako velmi efektivní. Stejně jako jiné organizace se díváme na možnosti úspor a dalších opatření, která nám pomohou čelit dopadům krize,“ dodal za KB Zúbek.

\"\"

Počet zaměstnanců banky loni klesl o 246 lidí, nicméně těch, kteří z banky odešli, bude víc, neboť KB během celého roku nabírala…

Článek je součástí sekce Premium a je dostupný jen pro předplatitele

Už máš předplatné?