Sklářská značka Rückl velkolepě představila nové kolekce - Euro.cz

Přihlášení

Sklářská značka Rückl velkolepě představila nové kolekce

, Barbora Košňarová,
Sklářská značka Rückl velkolepě představila nové kolekce
Zdroj: BoysPlayNice
Komerční sdělení

Sklářská značka Rückl před pár dny představila své nové kolekce, ke kterým vedle svého uměleckého ředitele Ronyho Plesla poprvé přizvala i další designéry. A stojí to za to ‒ celkem vzniklo pět nových kolekcí Ronyho Plesla, jedna kolekce designéra Lukáše Nováka a nově značka přibrala kolekci pivních sklenic Kristýny Venturové a rozšířila dvě oblíbené stávající kolekce.

Stejně jako v minulých letech, i všechny současné novinky vznikají pod rukama talentovaných sklářů a brusičů v nižborské sklárně Rückl. Veškeré kolekce jsou k dispozici od 1. října 2019 v prodejnách značky Rückl i na jejím e-shopu na adrese www.ruckl.cz.

Křišťálové vázy LOVE foukají nižborští skláři ve třech velikostech pro různé typy kytic. Masivní kus křišťálu zdobí výrazný ručně broušený nápis a korunuje ho ručně malovaný zlatý pruh. Vázy obsahuje i nová kolekce ODETTE, na kterých Rückl dokazuje zcela mimořádnou kvalitu svého křišťálu i ohromný talent svých mistrů brusičů. Drobný hvězdicovitý brus na světle vytváří jedinečný optický efekt, díky kterému váza působí delikátně jako jemná krajka.

Kolekce křišťálových ručně broušených váz Odette od Rücklu. Design: Rony Plesl

Kromě váz Rückl předvedl hned několik nápojových setů. Kolekce HAMLET a MR.K. nezapřou jistou dávku noblesního sarkasmu a důmysl, zachovávají si ale mimořádné řemeslné zpracování.

K mimořádně oblíbené kolekci GOLEM přibyla další sada antropomorfních karaf a flakonů ROBOT. Ručně broušené tělo doplňuje zlacené víčko s vybroušenou tváří, vše opět ve dvou praktických velikostech.

Nápojová kolekce Hamlet z ručně foukaného zlaceného křišťálu od Rücklu. Design: Rony Plesl

Zcela ojedinělou řadu pro značku připravil i designér Lukáš Novák. Kolekci WILDE založil na tradici absintu, rituálu jeho pití, i dekadenci avantgardních umělců. Hlavním motivem celé kolekce je ručně broušený symbol hada. V nových kolekcích se objevila i ta od Kristýny Venturové. Pivní sklenice STORYTELLERS od Kristýny Venturové fanoušci designu již jistě znají, od října je Rückl zařadil do svého sortimentu.

V říjnu Rückl také poprvé v České republice představil speciální projekt iniciovaný prestižním magazínem Wallpaper*, který vznikl ve spolupráci s francouzskou malířkou Marine Julié. Kolekci Constellation of Us tvoří dva druhy váz a sklenice, které jsou pokryty provokativními malířčinými kresbami. Protože se kresby skládají z velmi oblých tvarů, byla při jejich tvorbě využita unikátní technika brusu diamantovou kuličkou.