Skejťák na baterky. V Česku vznikají jedinečné elektrické longboardy i surfy - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Skejťák na baterky. V Česku vznikají jedinečné elektrické longboardy i surfy

,
Skejťák na baterky. V Česku vznikají jedinečné elektrické longboardy i surfy
Zdroj: myflash.co

Lukáš Joukal má ve svých třiadvaceti letech za sebou zkušenost juniorského biatlonisty i půlroční pobyt na zkušené v Číně. Před lety ho zaujal dosud nezaplněný globální trh s elektrickými longboardy, u něhož se dá očekávat, že se bude v příštích letech dynamicky rozvíjet stejně jako ostatní mikrodopravní prostředky.

V prvních krůčcích Lukáši Joukali pomohl Václav Dvořák, podnikatel a investor v oblasti drobné elektromobility. Tehdy se ještě Lukášova značka jmenovala Boardmobile a mladý byznysmen začal nakupovat díly na svůj longboard na čínském online tržišti Alibaba. Po čase Joukal společně se svým byznysovým partnerem Janem Skořepou prodali desítky kusů vlastního elektrického longboardu prostřednictvím vlastního eshopu i na Alze či Amazonu.

Posléze se však rozhodli postavit opravdu globální produkt, získali půjčku 1,2 milionu od zakladatele soukromých škol Educanet Jaroslava Vaigla a odjeli do Číny vyjednávat o výrobě. To už se chystaný produkt jmenoval Flashboard. Od loňského léta už prodali zhruba padesátku elektrických longboardů. Aktuálně chystají spojení s dalším pionýrem elektrických prken, výrobcem motorových surfů Jetsurf.

\"\"

Jak daleko jsou vaše jednání s Jetsurfem?

Stále jednáme o spolupráci. Chceme společně vytvořit joint venture, kde by měl mít Jetsurf majoritu 51 procent. My do toho vneseme mladou krev a knowhow, oni dlouholeté zkušenosti, zázemí a ještě větší cílení na mezinárodní trh. Jetsurf nedávno vstoupil na trh s elektrickým surfem, takže by se to s námi hezky prolínalo i co se týče komunity zákazníků.

V čem je váš longboard jedinečný?

Vyvinuli jsme nová kola…

Článek je součástí sekce Premium a je dostupný jen pro předplatitele

Už máš předplatné?