Skanska chce postavit tisícovku bytů v pražských Malešicích - Euro.cz

Přihlášení

Skanska chce postavit tisícovku bytů v pražských Malešicích

, čtk,
Skanska chce postavit tisícovku bytů v pražských Malešicích
Zdroj: CC BY-SA 3.0: ŠJů -Wikimedie Commons

Firma Skanska Reality koupila pozemek pro stavbu téměř tisícovky bytů v pražských Malešicích. Stavební povolení chce získat do konce roku 2018. Skanska koupila sedmihektarový pozemek s bývalým průmyslovým areálem od společnosti DBD Group. Cenu žádná z firem neuvedla.

S informací přišel zpravodajský server E15.cz. Podle dokumentace, kterou developer předložil k posuzování vlivů stavby na životní prostředí (EIA), budou mít chystané budovy hrubou podlažní plochu zřejmě přes 86 tisíc metrů čtverečních a nejvyšší stavby budou mít 13 podlaží, píše E15. Kromě obytných budov je součástí plánů třeba vytvoření parku. Stávající budovy v areálu, které jsou v dezolátním stavu, čeká demolice.


Uvažujete o hypotéce? Spočítejte si jí


„Aktuálně se soustředíme na návrh kvalitního urbanistického řešení této původně průmyslové čtvrti,“ řekla serveru generální ředitelka Skanska Reality Naďa Ptáčková. Nyní firma připravuje podklady pro územní rozhodnutí.


O situaci na trhu s nemovitostmi čtěte více:

Hypoteční trh loni stoupl na rekordních 225 miliard, pomohly nízké sazby

Nabídkové ceny bytů v Česku loni vzrostly o deset procent

Developeři: Nové byty v Praze letos zdraží o pět až deset procent

Rezidence Park Nikolajka přináší unikátní limitovanou nabídku bydlení v klidné lokalitě, v zeleni a přesto v centru Prahy.