Silnice zaplavily kamiony

02. května 2005, 00:00 - TOMÁŠ JOHÁNEK
02. května 2005, 00:00

Vstupem Česka do Unie zmizely z okolí hraničních přechodů fronty kamionů, ovšem přesunuly se jinam. Zatímco okolí hraničních přechodů zeje prázdnotou, Jižní spojka v Praze a okolí Barrandovského mostu dnes a denně odolávají tisícovkám kamionů.

Vstupem Česka do Unie zmizely z okolí hraničních přechodů fronty kamionů, ovšem přesunuly se jinam. Zatímco okolí hraničních přechodů zeje prázdnotou, Jižní spojka v Praze a okolí Barrandovského mostu dnes a denně odolávají tisícovkám kamionů. Není divu - po zavedení elektronického mýta v Rakousku aNěmecku se české silnice staly levnou variantou draze placených dálnic v těchto zemích. ČEKÁ SE NA MÝTNÉ Jedinou možností, jak regulovat kamionovou dopravu, je zavést elektronické mýtné. Vláda schválila následující postup: mýtné mají v první fázi od roku 2006 platit kamiony nad 7,5 tuny, a to na 970 kilometrech dálnic a rychlostních komunikací. Způsob, jakým se mýtné v Česku bude vybírat, má vzejít až ze soutěže na dodavatele, kterou chce stát vypsat ve druhé polovině roku. Problém ale je, že vládní krize se podepsala i na přípravě zavedení mýtného a již nyní odborníci tvrdí, že do příštího roku se to prostě nedá zvládnout. Kabinet proto hledá náhradní dočasná řešení, která však obvykle naráží na kritiku z Evropské unie. Jako průchozí se jeví plán, aby všichni řidiči kamionů platili při vjezdu na území Česka poplatek. Datum zavedení tohoto opatření je však zatím také v nedohlednu. LOĎAŘI DO CIZINY**

Ve vodní dopravě se otevřely možnosti pro české loďaře v cizině. Na základě licence mohou poskytovat své služby kdekoli v Evropě. České letecké společnosti pak mohou díky vstupu do Unie nově nabízet linky z jakéhokoli letiště, tedy i mimo svou mateřskou zemi, do jiného státu Unie. Využívají toho jak ČSA, tak i soukromá firma Travel Service.

Na železnici zatím vstupem do Unie žádná velká změna nenastala. Hlavní železniční síť čeká liberalizace až v roce 2006, zbývající části sítě až o dva roky později. To znamená, že faktický monopol na osobní i nákladní dopravu mají České dráhy, které se zatím nemusí vypořádávat se zahraniční konkurencí.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Volby 2017: kde volit, aneb jak najít volební místnost
Už jste požádali finanční úřad o prominutí pokuty za kontrolní hlášení?
Známé tváře a volby. Které osobnosti podporují SPD, TOPku, či Piráty?
Známé tváře a volby: Které známé osobnosti podporují ANO, KSČM, či ODS?
Auta
Kia Stinger oficiálně přijela na český trh. Je to auto,…
Kam se poděl Natural 95 a běžná nafta? Nikam, teď se značí E5 a B7
Kolik může stát Škoda Karoq „v plné palbě“? Klidně přes milion
Jaguar zvažuje nástupce modelu XK. Použil by upravenou platformu z F-Typu
Volkswagen chce závodit s elektrickým prototypem. Zřejmě zkusí Pikes Peak
Technologie
Je tu Mini-ITX deska pro Skylake-X. Díky slotům SO-DIMM má pořád čtyřkanálové paměti
Právě vyšlo Ubuntu 17.10. Populární linuxová distribuce má několik klíčových novinek
Fotografové zapláčou. Adobe ukončí Lightroom 6, budoucnost je v předplatném
Dva displeje spojené v jeden. ZTE Axon M je hodně opožděnou revolucí
Nokia 7 je tady. Sympatická střední třída má skleněná záda a punc od Zeisse
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít