Sharp a Foxconn postaví v Číně továrnu za 225 miliard - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Sharp a Foxconn postaví v Číně továrnu za 225 miliard

, čtk,
Sharp a Foxconn postaví v Číně továrnu za 225 miliard
Zdroj: Profimedia.cz

Společný podnik tchajwanské firmy Hon Hai Precision Industries, znamé také jako Foxconn, a japonské Sharp plánuje investovat 61 miliard jüanů (225 miliard korun) do výstavby nové továrny na výrobu obrazovek z tekutých krystalů (LCD) v Číně. Závod firmy Sakai Display Products Corp. by měl stát v jihočínském městě Kuang-čou, napsala agentura Reuters.

Podle dřívějších zpráv japonských médií by nový závod v Číně měl patřit mezi největší továrny na LCD na světě. Výroba by měla začít v roce 2019.

Foxconn vlastní nebo kontroluje tři výrobce LCD – Sharp, Innolux a Sakai Display. Tyto tři firmy mají na celosvětovém trhu s LCD podíl 20 procent. Foxconn je tak třetím největším výrobce LCD na světě za firmami Samsung a LG, uvedl server electronicsweekly.com.

Foxconn se letos v březnu dohodl na převzetí většiny ve ztrátové japonské firmě Sharp. Za dvoutřetinový podíl Foxconn, který je jedním z hlavních dodavatelů společnosti Apple, zaplatil 389 miliard jenů (85,3 miliardy korun).

Foxconn je největším smluvním výrobcem elektroniky na světě. Od roku 2000 působí také v České republice, kde má svou základnu pro Evropu, Blízký východ a Afriku. Firma v ČR zaměstnává pět a půl tisíce lidí. Má závody v Pardubicích a Kutné Hoře, kde se montují především počítače Hewlett-Packard a elektronika Cisco.

Čtěte dále:

Foxconn sází na Pardubice. Investuje miliony dolarů a nabere lidi

Exportérem roku zůstává Škoda před Foxconnem a Agrofertem

Telefon, co umí chodit. Japonci přichází na trh s RoBoHoNem

RoBoHoN

Ohodnoťte tento článek
Diskuze