Šest českých technologických firem se zúčastní Innovation Leaders Summit v Tokiu - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Šest českých technologických firem se zúčastní Innovation Leaders Summit v Tokiu

, CzechTrade,
Šest českých technologických firem se zúčastní Innovation Leaders Summit v Tokiu

Agentura CzechInvest zajistila nominaci šesti českým inovativním firmám na největším matchmakingové akci v Japonsku, což je po Francii a Finsku nejvíce ze všech účastnících se evropských zemí. Přes 500 japonských i zahraničních firem se bude prezentovat více než stovce největších japonských korporací. Cílem je nabídnout těmto firmám zajímavé inovace a technologie, vytvořit technologické aliance a zajistit tak přístup českým firmám na nové trhy a ke kapitálu.

Sedmý ročník konference se uskuteční 28.-30. října v japonské metropoli. Akce je zaměřená na široké spektrum technologií a průmyslových oblastí. Mezi nejžádanější patří umělá inteligence, strojové učení, rozpoznávání obrazu a řeči, big data, bioremediace, 3D tisk, pokročilé materiály, baterie a úložiště energií, blockchain, mobilita budoucnosti, digitalizace zdraví a preventivní léčba, virtuální a rozšířená realita a řada dalších.

Mezi českými účastníky lze nalézt IT společnosti Cleverance a Qore Technologies, výrobce syntetických krystalů Crytur, společnost Elmarco nabízející unikátní technologii zvlákňování Nanospider, tým More.is.More poskytující služby a 3D skenování a vývoj AR/VR aplikací a společnost ABITEC nabízející řešení pro biologickou dekontaminaci životního prostředí.

Cleverlance je významnou českou firmou zabývající se vývojem IT řešení na míru, například pro internetové bankovnictví, virtuální mobilní operátory či distributory energií. Aktivity společnosti ABITEC se zaměřují na oblast aplikovaných biotechnologií a kombinovaných technologií pro ochranu životního prostředí. Firma vyrábí a dodává bakteriální kultury pro dekontaminaci a obstarává management kvality pro procesy biologické a kombinované dekontaminace zemin, vod a vzdušin.

Qore Technologies nabízí softwarové řešení pro automatizaci firemních procesů s důrazem na plnou automatizaci back office procesů. More.is.More přiváží do Japonska mimo jiné mobilní aplikaci Visit.More, která umožňuje návštěvníkům historických památek pohled na jejich historickou podobu. Crytur je jednou z nejúspěšnější českých firem ve výzkumu, vývoji a exportu umělých krystalů, které nacházejí uplatnění v elektronových mikroskopech, LED diodách či průmyslových detektorech vad.

Technologie Nanospider™ od společnosti Elmarco je unikátní způsob zvlákňování z volné hladiny roztoku polymeru v silném elektrostatickém poli, beztrysková technologie umožňuje společnosti Elmarco dodávat výkonná zařízení, která jsou schopna produkovat nanovlákenný materiál s vysokou kvalitou v průmyslovém měřítku.

Aby se firmy mohly zúčastnit, musely by projít výběrovou komisí složenou z vybraných japonských technologických firem. Díky memorandu o spolupráci mezi agenturou CzechInvest a pořadateli bylo českým firmám umožněno se nominovat přímo. Firmám bude vedle summitu samotného domluven i doprovodný program včetně networkingových akcí, setkání s potenciálními distributory a ve spolupráci s japonskou agenturou na podporu mezinárodního obchodu JETRO také seminář zaměřený na podnikatelské prostředí v Japonsku.

Ohodnoťte tento článek
Diskuze