Seriálové maratony jsou naše strategie, říká šéf tuzemské HBO Michal Mizera - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Seriálové maratony jsou naše strategie, říká šéf tuzemské HBO Michal Mizera

,
Seriálové maratony jsou naše strategie, říká šéf tuzemské HBO Michal Mizera
Zdroj: Jan Mihaliček/Euro

Během koronakrize, kdy byli lidé víceméně zavřeni doma, se prudce zvyšovalo používání streamingových služeb. O tom, co koronakrize znamená pro tento distribuční kanál, týdeník Euro rozmlouval s ředitelem české a slovenské pobočky HBO Europe Michalem Mizerou.

Jak moc narostl zájem o služby HBO? Váš konkurent Netflix hlásí během koronakrize po celém světě přírůstek 15 milionů uživatelů.

Zájem o streamingové služby a stejně tak i o HBO GO roste dlouhodobě. Je to dáno měnícím se životním stylem, kdy více diváků preferuje sledovat oblíbený obsah v době, kdy je to pro ně nejvhodnější. To ale neznamená, že by ubývalo diváků, kteří sledují klasické lineární vysílání televize. Aktuální stav daný pandemií a restrikcemi v životním rytmu výrazně napomáhá růstu sledovanosti jak streamingových služeb, tak doby strávené u klasického televizního vysílání. I my takový trend u svých služeb sledujeme, stejně tak nárůst předplatitelů.

Je o služby na přání teď větší zájem než o klasickou televizi?

Nikoli. Stále vede klasická lineární televize, ale využívání služeb na vyžádání výrazně roste. Díky tomu se tak výrazně zvýšilo využití služby HBO GO, a to i přesto, že se nárůst předplatitelů této služby dramaticky nezvýšil. Odpovídá to programovým událostem, jako je premiéra českého seriálu nebo populárního zahraničního titulu, například poslední řady seriálu Hry o trůny.

Jak velká čísla to byla?

Konkrétní čísla neuvádíme. Jak už jsem řekl, pandemie pro nás nepřinesla z dlouhodobého hlediska mimořádný nárůst předplatitelů, ale zvýšený zájem o naši službu jsme samozřejmě zaznamenali. Čísla, která mám k dispozici, ale ukazují, že se během krize obrovsky zvýšil…

Článek je součástí sekce Premium a je dostupný jen pro předplatitele

Už máš předplatné?