Šéf Podnikatelských odborů Bábek: Třetina živnostníků zkrachuje - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Šéf Podnikatelských odborů Bábek: Třetina živnostníků zkrachuje

,
Šéf Podnikatelských odborů Bábek: Třetina živnostníků zkrachuje
Zdroj: Tomáš Svoboda

Dostali jsme se do situace, kdy ekonomické přežití nebo nepřežití většiny z nás má v rukou vláda, říká šéf Podnikatelských odborů Radomil Bábek.

Vládní pomoc podnikatelům a živnostníkům je podle předsedy výboru Podnikatelských odborů Radomila Bábka oproti jarnímu období lepší, nezměnilo se však to, že na prvním místě nadále zůstávají velké firmy. Bábkovi vadí, že živnostníky a malé firmy nechává vláda padnout.

Rozhovor vznikl krátce poté, co došlo k odložení další vlny EET, což měla být vlajková loď tažení vlády Andreje Babiše proti daňovým únikům a za vylepšení příjmů státní pokladny. „Ještě osmého října nám paní ministryně financí tvrdila, že k odkladu není důvod,“ poukazuje Bábek na problematickou komunikaci se státem.

Říkal jste, že vás vláda k jednání s asociacemi nezve, už se to změnilo?

Není to dlouho, co se v médiích objevila zpráva, že ministryně financí Alena Schillerová bude s podnikatelskými svazy jednat o odložení další vlny EET. Ozvali jsme se jí s dotazem, zda počítá i s námi, když jsme druhým největším podnikatelským spolkem. Sdělila nám, že ano. Zapomněla jsem na vás, ale přizvu vás, řekla.

Bylo nás celkem deset subjektů, které o odkladu nakonec s paní Schillerovou jednaly. A musím říct, že všichni kromě nás byli původně podporovateli a příznivci EET, ale v této situaci a často neradi museli být pro její odložení.

Byli jsme na jednání s ministryní jediní, kdo setrvale kritizuje EET a chce její zrušení. Už jen fakt brutálních kontrol, kdy padají desetitisícové pokuty kvůli zcela banálním přestupkům, je alarmující.

Co rozhodlo,…

Článek je součástí sekce Premium a je dostupný jen pro předplatitele

Už máš předplatné?