Šéf České Innogy Herrmann končí, nahradí ho Tomáš Varcop - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Šéf České Innogy Herrmann končí, nahradí ho Tomáš Varcop

, čtk,
Šéf České Innogy Herrmann končí, nahradí ho Tomáš Varcop
Zdroj: Martin Pinkas

Generální ředitel společnosti Innogy Česká republika Martin Herrmann končí, dnes rezignoval na funkci. Nahradí ho Tomáš Varcop. Odchod Herrmanna souvisí s dnešním rozhodnutím Evropské komise týkajícím se firmy. Odchází také finanční ředitel společnosti Thomas Merker, kterého nahradí Zbyněk Solecký, uvedl mluvčí společnosti Martin Chalupský. Třetím členem vedení bude Josef Benda, dodal.

Evropská komise dnes oznámila, že energetická společnost E.ON smí převzít část majetku Innogy, pokud splní určité podmínky, mezi které patří i prodej plynárenských a elektrárenských aktivit Innogy v Česku. Schválila tak návrh, který jí E.ON předložil. Nový investor české části energetické skupiny Innogy bude znám v příštím roce.

Herrmann odchází po 17 letech práce pro Innogy či dříve RWE v Česku. Nově se bude věnovat pouze práci v představenstvu Innogy SE v Essenu jako člen představenstva zodpovědný za obchodní aktivity. Merker pak bude pokračovat ve vedení tuzemských společností Innogy Grid Holding, GasNet a GridServices, tedy síťových společností, které přecházejí do majetkové struktury konsorcia fondů Macquarie.

„Energetický svět prochází výraznými změnami a dnes schválená transakce mezi koncerny RWE a E.ON je toho důkazem. I já osobně musím udělat změnu a po 17 letech působení ve vedení našich firem v České republice se budu soustředit nadále jen na koncernové aktivity,“ uvedl dnes Herrmann.

V českém RWE působil Herrmann od května 2002, kdy se stal členem představenstva a finančním ředitelem tehdejšího Transgasu, od roku 2007 řídil všechny aktivity skupiny v České republice a poté od roku 2011 i veškerá zastoupení RWE ve střední a východní Evropě. V roce 2016 byl zvolen do představenstva nově vzniklé společnosti Innogy SE v Essenu jako člen představenstva zodpovědný za maloobchod.


Nejen plynovody: hladoví Australané se přihlásí i o obchodní část Innogy ČR

 Innogy, ilustrační foto


Nové představenstvo Innogy ČR dnes ve společném prohlášení uvedlo, že je jeho cílem rozvíjet Innogy jako jedničku na trhu se zemním plynem a nadále posilovat aktivity v oblasti obchodu s elektřinou a čistou mobilitou. „Je třeba zdůraznit, že Innogy nikam neodchází. Naopak budeme na trhu i nadále solidní a spolehlivou firmou, ale i dravou konkurencí,“ doplnili členové vedení firmy.

Varcop je dlouholetým manažerem ve skupinách RWE a Innogy v Česku. Po zkušenostech v poradenské a konzultantské oblasti působil jako šéf obchodu a člen představenstva v Západoslovenské energetice. V roce 2008 nastoupil do představenstva tehdejšího RWE Transgas. Nyní je generálním ředitelem obchodní společnosti Innogy Energie, podle Chalupského mu tato funkce zůstane.

Solecký pracuje ve společnostech skupiny RWE a Innogy přes dvacet let. V roce 2013 převzal pozici finančního ředitele ve společnosti RWE Energie a finance obchodní části skupiny Innogy vede jako finanční ředitel Innogy Energie dosud.

Benda působí ve skupině RWE a Innogy od roku 2011. V současnosti je předsedou jednatelů firmy Innogy TelNet Holding. Před příchodem do Innogy pracoval řadu let ve skupině Unipetrol.

Přečtěte si také:

Boj proti šmejdům? I velké energetické firmy používají neférové triky

Firmy se rvou o zákazníky ČEZ, kteří po zdražení elektřiny vypověděli smlouvu

Taktický ústup od uhlí: teplárny řeší, čím budou vytápět česká města

Innogy prodává podíl v českém distributorovi plynu mateřské firmě RWE

Zelená revoluce přijde zespoda, říká šéf E.ON Záklasník

  Šéf českého E.ON Martin Záklasník

Ohodnoťte tento článek
Diskuze