Sconto může stavět. Nábytkářská síť chystá nové centrum v Plzni - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Sconto může stavět. Nábytkářská síť chystá nové centrum v Plzni

,
Sconto může stavět. Nábytkářská síť chystá nové centrum v Plzni
Zdroj: Profimedia.cz

Německá síť prodejen nábytku Sconto postaví v Plznin ový obchodní dům. Trh s nábytkem roste a expandují také další prodejci.

Společnost OD U letiště dostala kladné stanovisko hodnocení vlivů na životní prostředí. Nic tedy nestojí v cestě projektu rozsáhlého obchodního centra s dominantní prodejnou nábytku Sconto nábytek, které podle stavebního povolení vyroste na okraji městského industriálního parku Borská pole nejpozději do 30. června 2025.

Investor pozemky odkoupil od města za 101,7 milionu korun. Prodej a projekt schválila rada města v listopadu, situován bude na okraji městského industriálního parku Borská pole.

Kromě obchodního domu investor podle projektové dokumentace počítá také s výstavbou technické infrastruktury, dopravního napojení, parkoviště a skladem. Obchodní dům bude mít tři podlaží. Město developera zavázalo k vybudování nových chodníků, cyklostezky a veřejné zeleně podél silnic.

Sconto nábytek je součástí německého koncernu Höffner, který patří k největším prodejcům nábytku v Evropě. V Česku má zatím osm poboček, které loni dosáhly konsolidovaných tržeb 1,9 miliardy korun.

Expanzivní plán letos oznámil také řetězec Kika, který chystá výstavbu tří prodejen. Důvodem je nárůst trhu. Loni prodej nábytku v Česku stoupl meziročně o 7,8 procenta na 34,7 miliardy korun. Největšími hráči jsou kromě Sconta a Kiky, Ikea, Meobelix a Asko nábytek.

Čtěte také:

IKEA prodá nákupní parky kolem obchodů

Kika investuje v Česku miliardy. Postaví tři nové prodejny a spustí e-shop

Kika měla loni v Česku tržby za 1,7 miliardy. Zisk klesl na 20 milionů