Šašek provokuje: Pro ty, co nevidí

12. června 2014, 08:09 - šašek
12. června 2014, 08:09

Přituhuje. I v souvislosti s výročím loňského státního převratu je třeba popsat stav, kam jsme za ten rok pokročili. A nebude to hezké čtení.

Během roku od pádu vlády proběhly volby, v nichž jsme si zvolili monstrum. Monstrum, které ovládlo státní správu. Monstrum, které tu otevřeně, jinde skrytě bdí nad téměř vším, co se v tomto státě šustne. Monstrum, které se dostalo ke všem informacím, které ještě nemělo. Stejně je mu to málo a přijde skutečná bomba. Je chytře převlečená za další pokračování plamenného boje proti korupci, tedy něčeho, co by šašek už bez okolků nazval národní pornografií. Stejně jako při sledování obscénních obrázků, také při projevech boje s korupcí se mnozí vzruší. Snad jen škoda, že s tím vyvrcholením to bojovníkům zatím nejde.

I proto ta bomba. Svatá prostota v podobě Hany Marvanové se totiž konečně pokusí i o to vyvrcholení. Z pozice čistoskvoucí světice, navíc s příšerně trpitelským výrazem, se hrdinně vydává bojovat se zkorumpovanými soudci. Tím tak naplní obavy nejmenovaných politiků, kteří predikovali již před několika měsíci, že bude stačit zavřít dva tři soudce a pak už monstru projde všechno. Marvanová možná svou roli nechápe, ale možná si je jí vědoma velmi dobře a už tuší, že v nové krásné budoucnosti, kde všichni budeme moci (a po několika měsících i muset) nosit bílé košile, má připraveno nějaké velmi pěkné místečko.

Lidi to chtěj

Až přijde tato příprava na orgasmus, scénář bude jednoduchý; ostatně pánové Ištvan a Šlachta jej už jednou vyzkoušeli. První fáze – uplete se případ. Druhá fáze – „mediální divize ANO“ případ legitimizuje přetisknutím všeho, co si policisté budou přát, protože „lidi to chtěj“. Potom padne vláda a budou nové volby, jejichž výsledek si asi každý umí představit. Závěrečná fáze, tedy ta, co doposud drhla, už bude v nové marvanovské soudní realitě bez problému.

Být těmi, o koho jde, neměl by šašek lehké spaní, že to policajti zvorají jako teď, když po ročním blábolení o špionážích, vlastizradách a bůhvíčem dalším umotali nakonec trapné zneužití pravomoci veřejného činitele s horní sazbou tří let.

Šašek si vlastně strašně moc přeje, aby se celý tento text mýlil, jinak nám nezbude, než – jazykem uja Andreje – odjebat‘ sa odtialto.


Další Šaškovy provokace:

Šašek provokuje: Poslední nehtík

Šašek provokuje: Šašek by vyměnil nádraží za Obecní dvůr

Šašek provokuje: Marnost nad marnost

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Po svatbě vás vyřizování na úřadech nemine!
Máté nízké příjmy? Do penze odejděte už v prosinci
Jak prověřit (nejen investiční) firmu, která se vám nezdá
Dlužíte na zdravotním pojištění? Co dělat? Ošetří vás lékař?
Jak se nenechat nachytat na internetu
Auta
Příval malých crossoverů na český trh nebere konce. Dnes…
Plug-in hybridní kupé Polestar 1 není Volvo a vyrábět se bude v Číně
Končí norská elektrická pohádka? Na těžké Tesly se má vztahovat daň téměř 200 tisíc
Sportovní Mazda s motorem Wankel? Problémem není technologie, ale byznys
Polestar dnes představí své první auto. Bude to čtyřválcové plug-in hybridní kupé
Technologie
Windows 10 Fall Creators Update: jen malé a někdy nedotažené novinky [recenze]
Bez LTE, zato s Wi-Fi. Praha nabídne v metru bezplatný internet
Intel dává k procesorům Core i7-7700K a i7-6700K zadarmo dvě hry. Slevy zatím ne
Levnější smartphony budou zase o kus lepší. Díky Snapdragonu 636
Špičková výbava za hubičku. Archos Diamond Omega je nejlevnější mobil se Snapdragonem 835
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít