Rychlé půjčky ihned na účet? Někde máte peníze ještě ten den, jinde za týden - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Rychlé půjčky ihned na účet? Někde máte peníze ještě ten den, jinde za týden

, red,
Rychlé půjčky ihned na účet? Někde máte peníze ještě ten den, jinde za týden

[KOMERČNÍ SDĚLENÍ] Dostali jste se někdy do situace, kdy jste s půjčkou nemohli dlouho otálet? Potřebovali jste urychleně zaplatit nájem, fakturu anebo paušál od telefonního operátora?

Možná byla ale vaše situace ještě komplikovanější a větší objem finančních prostředků jste potřebovali sehnat v souvislosti s nákladnou operací anebo kvůli vyplacení exekuce. Ať je váš důvod jakýkoli, podívali jsme se rychlým půjčkám na zoubek. Co všechno ovlivňuje dobu, za jakou obdržíte peníze na účet? To se dozvíte na následujících řádcích.

Půjčky bez…

Opravdu rychlé půjčky jsou ty, u kterých nemusíte dokládat potvrzení o příjmech od zaměstnavatele anebo společnost, která daný produkt nabízí, nenahlíží do registru dlužníků a nekontroluje, zda zde máte záznam či nikoli. Jak první, tak druhá zmíněná situace totiž může dobu nutnou pro schválení a vyplacení půjčky natáhnout o několik dlouhých dnů. Pokud si nemůžete dovolit čekat, pak jsou půjčky bez registru anebo dokládání příjmů určeny právě vám.

Automat anebo člověk

Neméně důležité je také to, kdo vlastně žádosti o půjčky schvaluje. Pokud jde o automat, pak je rychlost opravdu blesková. V případě, že na konkrétním oddělení sedí člověk, který žádosti prochází a vyhodnocuje, bude tento proces trvat pochopitelně déle. I lidský faktor tady ale hraje důležitou roli, jež vám může být ku prospěchu. Automat by možná vaši půjčku zamítl, kdežto pracovník vám může nabídnout individuální možnosti sjednání vzhledem k vaší stávající situaci.

Ověřovací poplatek

Spousta společností poskytuje nebankovní půjčky, jejichž vyřízení a schválení je podmíněno vlastním bankovním účtem, z něhož odešlete tzv. ověřovací poplatek (nejčastěji ve výši jedné koruny). Tento poplatek má za cíl ověřit bankovní účet žadatele. A to může být v určitých situacích kámen úrazu. Pokud společnost ověřovací poplatek požaduje, jeho odeslání z vašeho účtu a přijetí na účet poskytovatele vám opět může ukrást několik drahocenných hodin anebo dokonce dnů.

Banka

To, za jak dlouho se ověřovací poplatek připíše na účet věřitele, záleží na tom, u které banky máte veden svůj bankovní účet. Pokud se shoduje s účtem společnosti, pak je platba připsána prakticky okamžitě. Stejné pravidlo platí také pro zasílání vypůjčených prostředků na váš účet. Pokud se ale účty liší, můžete si na peníze počkat až dva pracovní dny. Pokud navíc společnost odešle peníze v pátek, dříve než v pondělí s nimi nepočítejte. Na druhou stranu vás ale může těšit to, že většina společností poskytujících půjčky ihned má účty u několika bank.

Klientova nedbalost

Celý schvalovací proces ovšem může ztroskotat také na vaší nedbalosti. Pokud vyřizujete žádost o rychlou půjčku online a ve formuláři se přepíšete anebo zamlčíte důležité skutečnosti, vystavujete se riziku zamítnutí žádosti anebo prodloužení schvalovacího procesu o několik dlouhých dnů. Proto je dobré důkladně překontrolovat vaše osobní a kontaktní údaje a vyčkávat u e-mailu či telefonu na kontakt věřitele. Pokud se vám věřitel opakovaně nedovolá, opět hrozí zamítnutí žádosti.

Tento článek vznikl za spolupráce největších srovnávačů finančních produktů půjčky.cz, úspory.cz, coolpůjčky.cz a PůjčkyHned.cz.

Ohodnoťte tento článek
Diskuze