Rychlé online platby chce využívat více kupujících na internetu

14. září 2011, 14:55 - Profit, TZ
14. září 2011, 14:55

Podle nejnovějšího průzkumu platební brány PayU si dvě pětiny nakupujících na internetu přejí více využívat rychlé online platby.

Foto: Profimedia.cz

Meziročně se zvýšilo povědomí o rychlých online platbách téměř dvojnásobně, ve třetím čtvrtletí letošního roku uvedlo jejich znalost 56 % nakupujících. Necelá třetina nakupujících (32 %) se domnívá, že internetových obchodů, které je nabízejí, je málo.

Srpnový průzkum, kterého se zúčastnilo více než 1000 respondentů, opět potvrdil vedoucí postavení plateb na dobírku, které alespoň někdy využije 84 % nakupujících na internetu. Výrazně se však zvýšilo povědomí nakupujících o rychlých online platbách, které nyní zná 56 % dotázaných nakupujících. Také jejich užívání mírně vzrostlo.

 „Oproti loňsku vzrostla znalost moderních platebních metod téměř dvojnásobně.  Je to první podmínkou pro jejich vyšší užívání při nákupu na internetu. Předpokládáme, že Česká republika bude velmi brzy následovat trend vyspělejších zemí, kde rychlé online metody včetně platebních karet využívá drtivá většina nakupujících,“ říká manažer platební brány PayU Gabriel Kalapoš.

Průzkum PayU také ukázal, za jakých podmínek jsou nakupující ochotni zaplatit za zboží předem, tedy využít rychlých online plateb. Více než polovina (54 %) dotázaných uvedla, že platí předem v e-shopech, se kterými mají pozitivní zkušenost a kterým důvěřují. Dvě pětiny nakupujících by přitom rády využívaly rychlých online plateb více; pro nadpoloviční většinu by však internetové obchody musely zkvalitnit své služby zákazníkům. Téměř jedna třetina dotázaných se pak domnívá, že rychlé online platby nabízí jen málo internetových obchodů.

Obchodníci často argumentují, že rychlé online platby jejich zákazníci nemají potřebu využívat, což ale ani nelze, pokud je jejich e-shop nenabízí. Poptávka po rychlých online platbách přitom evidentně roste. Navíc rychlé online platby zvyšují konverzi nákupu. Vše se totiž odehrává v rámci jednoho nákupního procesu, který zákazník neopouští ani při platbě. Oproti platbě dobírkou nebo běžným bankovním převodem tak nehrozí, že by si kupující nákup rozmyslel. Například podle studií online nakupování v Americe si až 75 % zákazníků e-shopu svůj nákup rozmyslí, dříve než zaplatí. Čím jednodušeji a rychleji může zákazník za zboží zaplatit, tím spíše jej koupí. A k tomu jsou rychlé online platby ideálním nástrojem,“ vysvětluje Gabriel Kalapoš z PayU.

Rychlých online plateb podle průzkumu více využívají ženy, častěji lidé s vyšším vzděláním ve věkové kategorii od 18 do 44 let. Nejvyšší podíl nakupujících prostřednictvím rychlých online plateb pocházel z měst s počtem obyvatel od 20 000 do 100 000.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdo vlastní naše pojišťovny?
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Zdraží plyn v topné sezóně? Jaké faktory ovlivní jeho cenu?
Všude stejně: jak moc riskujete, když používáte univerzální hesla a pořád stejný PIN?
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Auta
VW Arteon je sice moderní, ale výkonem na starší Passat CC…
Kvíz: Znáte tyto přezdívky modelů aut nebo jiných dopravních prostředků?
Galerie: Kdo je konkurencí pro šestiválcový Stinger GT? Nová Kia mnoho soupeřů nemá
Nové Audi A7 Sportback už je jen hybrid. A zatím bez dieselu
Kia Stinger oficiálně přijela na český trh. Je to auto, které má velký potenciál
Technologie
Velký přehled: Kdo vlastní naše pojišťovny?
GeForce GTX 1070 Ti už se objevují na fotografiích, prosáklo skóre v 3DMarku
Cnews FM: Microsoft vydal Windows 10 Fall Creators Update [podcast]
Vyšel Total Commander 9.10. Co je nového?
Philips začíná upgradovat své televizory na Android 7.0, na rozdíl od Sony ale ne všechny
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít