Rušná přednáška finalisty QPrize

25. ledna 2013, 10:28 - Jaroslav Škrabálek
25. ledna 2013, 10:28

Bereme-li započetí nového dne úderem půlnoci, pak mi ještě doznívá den předchozí. Patřím mezi sovy, a proto noční čas a klid rád využívám k dopracování věcí, které se nestihly přes den. Poslední e-mailová odpověď, rychlé prolistování zpráv a sociálních sítí, abych byl v obraze, co den dal a vzal, naplánování příštích dvaceti čtyř hodin a hurá na kutě, říká na úvod reportáže ze svého jednoho dne ředitel firmy ACEMCEE Jaroslav Škrabálek. Firma působí v oblasti profesionálního event managementu.

Oficiálně mi dnešek začíná o půl sedmé ráno, neboť v 10 hodin bych již rád byl v Ostravě na konferenci IT pro praxi, kde přednáším. V půl osmé ještě vyzvedávám svého školitele doktorandského studia a po nové části brněnského okruhu přes nepředražené Dobrovského tunely vyrážíme směr město horníků – Ostrava.

Po cestě v krátkosti probereme záležitosti k disertační práci a výuce, kterou vedu. Práce na univerzitě je mou druhou pracovní aktivitou, která mne velmi naplňuje a rozšiřuje mi obzory o nové podněty z řad mých studentů. Příjezd do slunné Ostravy už však poznamenávají pracovní telefonáty a první e-maily.

Pozvánka do Londýna

Konference v prostorách Ekonomické fakulty Vysoké školy báňské již začala a já se potichu zapojuji do dění. Bezdrátový internet tu funguje bezchybně – na rozdíl od jiných, kolikrát mnohem větších a prestižnějších akcí. Mezi přednáškami připravím rychlé odpovědi na standardní e-maily. Ty, co vyžadují obsáhlejší odpověď, nechávám na večer.

Vtom se mi na mobilu objevuje hovor z Británie. Tato čísla nenechávám nikdy bez povšimnutí, a vybíhám ze sálu. Ještě, že jsem si prozíravě sedl tak blízko východu. „Hey,“ ozývá se ze sluchátka a po hlase poznávám Milese Kirbyho z Qualcomm Ventures. Přihlásil jsem náš produkt Takeplace před pár týdny do prestižního klání QPrize 2012 a právě se dozvídám, že jsme byli vybráni. Miles se ptá, zda mohu přijet do Londýna v pondělí.

Dnes je čtvrtek, mám naplánovanou agendu na celý další týden, plány na víkend. Výzva. Po kontrole kalendáře, přehození všeho o tři až čtyři dny dál, volání a mailování asi deseti lidem, zrušení účasti na skvělé konferenci Mexpo v Senci a rezervování letenky Milesovi volám a potvrzuji svoji účast coby finalista evropské části. Přátelé a kolegové mi hned pomáhají zařídit nezbytné věci.

Sláva moderní technice

A to ještě nebylo ani poledne. Další polovina dne se nese ve vzrušení z připravované cesty do Británie, mé první do Londýna. Již teď se těším. Je však třeba se vrátit do reality a připravit se na přednášku. Při obědě se seznámím s ruskými kolegy z konference, osvěžím ruštinu, domluvím prezentaci našeho řešení Takeplace na VŠB a také svou přednášku o mobilních trendech. V Ostravě jsou velmi flexibilní, okamžitě dostávám pracovní dohodu k podepsání.

Ve volném čase se snažím zkontrolovat sociální sítě, především ty propojené s naším řešením, a podpořit tak firemní komunikaci zmínkou o novém úspěchu Takeplace. Mezitím volá nový klient, který by rád schůzku s prezentací Takeplace pro jejich marketingové oddělení. Moderní technologie a zařízení mi v tomto velmi usnadnily práci – synchronizace agendy přes různé smartphony a tablety mi dovoluje operovat takřka kdekoli na světě se stejným komfortem.

V přednášce poprvé prezentuji výsledky našeho několikaletého průzkumu mezi organizátory i účastníky odborných akcí o jejich potřebách. Téma zaujalo, o čemž svědčí i bohatý networking po přednášce, ale to už se pomalu ubírám zpět na jižní Moravu. Ještě krátká zastávka v Hranicích u rodiny a po příjezdu pracovní večeře ohledně vývoje nových funkcí do Takeplace.

Nastává noc a konečně mám dost času věnovat se pozorněji nevyřízeným e-mailům. Ještě rychle prolistuji zprávy, sociální sítě a podívám se na mapu Londýna. Na pátek naplánuji agendu s jediným bodem – připravit prezentaci finalisty QPrize.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Zdraží plyn v topné sezóně? Jaké faktory ovlivní jeho cenu?
Všude stejně: jak moc riskujete, když používáte univerzální hesla a pořád stejný PIN?
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Volby 2017: kde volit, aneb jak najít volební místnost
Auta
VW Arteon je sice moderní, ale výkonem na starší Passat CC…
Kvíz: Znáte tyto přezdívky modelů aut nebo jiných dopravních prostředků?
Galerie: Kdo je konkurencí pro šestiválcový Stinger GT? Nová Kia mnoho soupeřů nemá
Nové Audi A7 Sportback už je jen hybrid. A zatím bez dieselu
Kia Stinger oficiálně přijela na český trh. Je to auto, které má velký potenciál
Technologie
DVB-T2 již pro 83 % domácností. Nové pokrytí hlásí Černá hora a Lysá hora
Objevil se první dvoujádrový Ryzen, vzorek mobilního čipu s GPU Radeon Vega 3
Samsung udělá z mobilů ještě lepší počítače. Na Galaxy S8 a Note8 poběží Linux
Nejlepší protipirátská ochrana Denuvo padla. Cracky vznikají ještě v den vydání her
Podle výrobců grafik ještě těžní mánie nekončí, vydrží prý minimálně do konce roku
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít