Riziko podnikání se týká všech bez rozdílu. Kvůli koronaviru přišli Bezos a spol. za týden o téměř půl bilionu dolarů - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Riziko podnikání se týká všech bez rozdílu. Kvůli koronaviru přišli Bezos a spol. za týden o téměř půl bilionu dolarů

ČTK,
Riziko podnikání se týká všech bez rozdílu. Kvůli koronaviru přišli Bezos a spol. za týden o téměř půl bilionu dolarů
Zdroj: Elif Ozturk / Anadolu Agency / Profimedia.cz

Uplynulý týden byl kvůli propadu akciových trhů velmi drahý nejen pro většinu investorů, ale i nejbohatších lidí světa. Pokračující se šíření nového koronaviru po celém světě prudce stáhlo dolů globální akciové trhy a celkové bohatství 500 nejbohatších lidí světa se snížilo o 444 miliard USD (10,3 bilionu korun), uvedla agentura Bloomberg.

Americký akciový index Dow Jones v tomto týden klesl o více než 12 procent, což byl jeho největší pětidenní propad od finanční krize v roce 2008. Hodnota globálních akcií se snížila o více než šest bilionů dolarů (138,6 bilionu korun).

Od počátku roku až do počátku tohoto týdne přitom hodnota majetku 500 nejbohatších lidí v žebříčku miliardářů agentury Bloomberg rostla. Celkem to bylo o 78 miliard dolarů.

Největší ztráty utrpěli tři nejbohatší lidé světa – majitel Amazonu Jeff Bezos, spoluzakladatel Microsoftu Bill Gates a šéf luxusní skupiny LVMH Bernard Arnault. Hodnota jejich majetku celkem klesla o 30 miliard dolarů. Čtvrté největší ztráty zaznamenal Elon Musk, který je podle Bloombergu 25. nejbohatším na světě. Ten kvůli propadu akcií jeho automobilky Tesla přišel za týden o devět miliard dolarů. Od počátku letošního roku je však zatím stále v plusu a hodnota jeho majetku letos stoupla o 8,8 miliardy na 36,3 miliardy dolarů.

Zhruba 80 procent miliardářů z žebříčku je letos ve ztrátě, v čele s těmi, na které má koronavirus největší dopad. Předseda správní rady provozovatele okružních plaveb Carnival Micky Arison tento týden přišel o jednu miliardu USD, protože na jedné z výletních lodí v Japonsku se objevilo onemocnění způsobené novým koronavirem a nejméně pět cestujících zemřelo.

Čtěte také:

Bezosův šťastný týden. Šéf Amazonu na konci ledna zbohatnul o téměř 200 miliard

Překvapivá finanční injekce pro Teslu. Díky prodeji akcií dostane Muskova firma přes dvě miliardy dolarů

Bill Gates: Omezení investic do fosilních zdrojů má nulový efekt na klima

Riziko podnikání se týká všech bez rozdílu. Kvůli koronaviru přišli Bezos a spol. za týden o téměř půl bilionu dolarů
5 (100%) 1 hlasování
Diskuze