Rezidence Spiritka: Elegance a exkluzivita - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Rezidence Spiritka: Elegance a exkluzivita

, .,
Rezidence Spiritka: Elegance a exkluzivita
Komerční sdělení

Víte, jaký způsob cestování do práce je nejlepší? Žádný. Potřebujete k tomu jediné – mít práci tam, kde bydlíte.

Za první republiky to bylo obvyklé. Vážený pan doktor, advokát či majitel prosperujícího podniku jednoduše sešel ze svého bytu o jedno či dvě patra níže a rázem byl ve své kanceláři nebo ordinaci. Na oběd si odskočil zase domů a večer neměl starosti s parkovacím místem před domem. Chcete-li si zařídit život nějak podobně, určitě by vám neměl uniknut projekt Rezidence Spiritka. Solitérní vila, která vyrůstá na jihozápadním svahu strahovského kopce, totiž přesně takové bydlení nabízí, navíc s bonusem originální architektury.

Luxus, kterému neodoláte

Elegantní dvoupodlažní vila ctí svou výškou i hmotou zdejší vilovou zástavbu, zároveň se však od ní výrazně odlišuje a rozhodně nemá ambice splynout s davem. Naopak – svou bílou fasádou kombinovanou s teplou kávově hnědou zaujme na první pohled. Hmota domu zčásti stojí na masivních nohách a svým půdorysem trojúhelníku se zaoblenými rohy kopíruje tvar pozemku. Spodní podlaží, částečně zapuštěné pod úroveň terénu, je objemově menší a je koncipováno jako nebytový prostor. Vrchní podlaží pak díky svým přesahům jakoby uzavírá a „přikrývá“ celý prostor, což vytváří dostatek soukromí. Díky této koncepci nezabírá stavba celou plochu pozemku, tudíž působí vzdušně a subtilně, i když ve vrchním podlaží poskytuje dostatečnou obytnou plochu doplněnou o terasa o velikosti přesahující 60 m2, otevřenou směrem k jihu.

Poloha přidává další body navíc

Projekt těží nejen ze své architektury, ale také z polohy. Další podobné místo byste totiž v Praze hledali jen stěží. Vždyť kde jinde máte hned dva rozsáhlé parky hned „za rohem“ a přitom jste v centru metropole za méně než 20 minut?! A to nejen vlastním autem, ale také městskou dopravou. Dostupnost MHD se ještě zlepší po dokončení prodloužení trasy metra A k motolské nemocnici.

Na dohled Spiritky je park Ladronka, který je známý nabídkou sportovních a rekreačních aktivit, s nichž si vybere opravdu každý, i 9jamkové golfové hřiště v Motole.

Nejen vila

Kromě luxusní solitérní vily jsou součástí projektu také čtyři řadové domy a třípodlažní bytový dům se 13 prostorově velkorysými bytovými jednotkami – i ten nejmenší byt s dispozicí 2+kk se pyšní podlahovou plochou téměř 74 m2. Byty jsou rozděleny kolem dvou přístupových schodiště, v nichž je také výtah. Díky tomu budete mít dostatek soukromí, ale zároveň tento způsob uspořádání zvyšuje bezpečnost rezidentů. Byty v posledním, ustupujícím podlaží mají k dispozici velké terasy s nádherným výhledem na Prahu. Terasy nechybí ani bytům ve druhém podlaží, u přízemních jednotek jsou nahrazené oblíbenými předzahrádkami, které jsou orientovány směrem k zalesněnému kopci. Velkou předností bytů je jejich logické uspořádání s dostatkem úložných prostor, které bude zcela jistě vyhovovat i vícečlenné rodině.

Řadové domy stojí ve svahu o něco níže, jejich průčelí je orientováno do Zdíkovské ulice. Všechny mají jedno podzemní a dvě nadzemní podlaží, jejich celková obytná plocha je téměř 300 m2. Nechybí prostorná zahrádka, otočená směrem k výše položenému bytovému domu, terasy a lodžie.

Luxusní materiály

Všechny tři části projektu Rezidence Spiritka ovšem mají jedno společné – jde o originální architekturu, s níž jdou ruku v ruce luxusní materiály. I to činí v dnešní době, kdy jediným kritériem při výstavbě bývá co nejnižší cena, tento projekt výjimečným. Těšit se můžete mimo jiné na dlažbu a obklady Porcelanosa, sanitu od značky Catalano nebo baterie společnosti Gessi. Na terasách bude tropické dřevo massaranduba, které skvělé odolává i náročnému tuzemskému klimatu, kdy teploty běžně kolísají v rozsahu 50 ºC. Ve standardní nabídce jsou také italské interiérové dveře Collezione Pivato Inversa vysoké až 2,4 metru a dřevěné dubové podlahy švédského výrobce KAHRS a další.

Prostě – pokud hledáte bydlení na úrovni, je pro vás Rezidence Spiritka tou pravou volbou. Je totiž dokonalou esencí toho nejlepšího z oblasti bydlení a designu.

Užitečné info
Termín dokončení: 4. čtvrtletí 2014
Cena: od 6 409 042 bez DPH
Počet bytů: 13 v dispozicích 2+kk až 6+kk
Počet řadových domů: 4 + 1 solitérní dům
Stav prodaných a před-rezervovaných bytů: 50 %
Vzorový řadový dům: červenec/ srpen 2014
Technické údaje: Vytápění pomocí plynového kondenzačního kotle samostatného pro každou jednotku, radiátory v kombinaci s podlahovými konvektory, podlahové topení; satelit a připojení na internet; příprava na instalaci předokenních žaluzií; příprava na instalaci klimatizace v řadových domech a ve třetí patře bytového domu.
Developer: BM Develop
Architekt: LZ atelier
Kontakt: www.rezidencespiritka.cz