Rektorem místo ministrem - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Rektorem místo ministrem

, Ondřej Hergesell,
Rektorem místo ministrem
Zdroj: Euro.cz

Vladimír Smejkal bude učit

PRAHA (oh) – Vladimír Smejkal, expert na právo v oblasti informačních technologií a člen legislativní rady vlády, se stane novým rektorem Vysoké školy finanční a správní (VŠFS). Padesátiletý Smejkal byl před několika měsíci vážným kandidátem na post ministra informatiky, poté co tuto pozici opustil Vladimír Mlynář. V minulosti také opakovaně obdržel nabídku stát se členem rady Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ), nejvyššího orgánu regulátora telekomunikačního trhu, ale kvůli zákazu podnikání ji pokaždé odmítl.
Do pozice rektora VŠFS, která má pobočky v Praze, Kladně a Mostě, bude Smejkal jmenován 2. září. „Inaugurace by se měl zúčastnit i premiér Jiří Paroubek,“ řekl týdeníku EURO Smejkal.
Vysokou školu finanční a správní založily v roce 1999 Bankovní akademie a společnost Appian Group, vlastník Mostecké uhelné společnosti. Profesor Smejkal je absolventem Elektrotechnické fakulty Vysokého učení technického v Brně, v roce 1986 se stal kandidátem věd v oboru výpočetní techniky. V průběhu své kariéry působil jako vysokoškolský pedagog, programátor, podnikatel v oblasti výpočetní techniky a především jako soudní znalec v řadě oborů, především v oblasti organizace, řízení, ekonomiky, informatiky a jejích právních a bezpečnostních aspektů. V roce 2001 byl ministrem spravedlnosti jmenován soudním znalcem pro obor kriminalistiky v oblastech ochrany dat a autorského práva.