Rekordní fotbalový přestup. Slavia může za Součka dostat přes půl miliardy korun - Euro.cz

Přihlášení

Rekordní fotbalový přestup. Slavia může za Součka dostat přes půl miliardy korun

, čtk,
Rekordní fotbalový přestup. Slavia může za Součka dostat přes půl miliardy korun
Zdroj: čtk

Fotbalista Tomáš Souček odešel ze Slavie do West Hamu a může se stát nejdražším českým hráčem, který zamířil do zahraničí. Čtyřiadvacetiletý reprezentant bude nejprve v anglickém týmu za 113 milionů korun hostovat do konce sezony. Pokud se klub v Premier League zachrání, automaticky uplatní na hráče opci a za jeho přestup doplatí dalších 408 milionů korun. Informoval o tom předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík.

Souček by přestupem překonal rekord Tomáše Rosického, který v lednu 2001 přestoupil ze Sparty do Dortmundu za 504 milionů korun. West Hamu patří v Premier League 17. místo a jen díky lepšímu skóre není na sestupových příčkách.

„Podepsáno. Nadšení i smutek zároveň. Tomáš nám bude hrozně chybět jako kapitán, hráč i člověk. Bude těžké ho nahradit. Je to skvělá vizitka Slavie i českého fotbalu,“ uvedl Tvrdík.

O Součkově přestupu se mluvilo delší dobu. Nejlepší hráč minulé ligové sezony měl řadu nabídek už v létě, ale nakonec v červnu podepsal s českým mistrem novou smlouvu s výstupní klauzulí ve výši 15 milionů eur (378 milionů korun). S Pražany si na podzim zahrál základní skupinu Ligy mistrů a jeho cena ještě stoupla.

V tomto přestupním období se o něj zajímal i jiný anglický klub Brighton či Monako, Souček dal ale přednost West Hamu. V tradičním londýnském klubu naváže na českou stopu, v minulosti za tým hráli i Luděk Mikloško, Tomáš Řepka a Radoslav Kováč.

Pokud by West Ham Součka v případě sestupu nekoupil, bude podle Tvrdíka hráč stát více než 15 milionů eur. „Pro každého dalšího zájemce na transfer by to již nebylo 15 milionů eur výstupní doložky, ale cena po dohodě se Slavií. Nejen West Ham, ale i další zájemci o hráči byli ochotni nabídnout výrazně více než 15 milionů eur,“ uvedl Tvrdík.

Dále čtěte:

Puma posílila pozici v českém fotbale. Po reprezentaci a Plzni nově obléká Slavii

Majitelem Slavie se stala čínská společnost Sinobo. Její jméno ponese i stadion v Edenu

Konec hlavičkám ve fotbale. Ve Skotsku se u dětí bojí vzniku demence

10 nejbohatších sportovců světa

Ve stopách Jordana: sportovci touží po statusu miliardáře, podřizují tomu i aktivní kariéru

Diskuze