Rekord amerických akcií: Dow Jonesův index poprvé překonal 29 tisíc bodů - Euro.cz

Přihlášení

Rekord amerických akcií: Dow Jonesův index poprvé překonal 29 tisíc bodů

, čtk,
Rekord amerických akcií: Dow Jonesův index poprvé překonal 29 tisíc bodů
Zdroj: čtk

Akcie ve Spojených státech pokračují v lámání rekordů. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, během dnešního obchodování poprvé ve své historii překročil hranici 29 tisíc bodů.

Akciové trhy v posledních dnech těží z poklesu obav z eskalace napětí na Blízkém východě. Dow Jonesův index se dnes vyšplhal až na 29 009,07 bodu. Později však o část zisků přišel a vrátil se pod 29 tisíc bodů. Kolem 16:45 SEČ si připisoval zhruba 0,1 procenta na 28 977 bodů.

Nárůstu indexu na nový rekord nezabránily ani překvapivě slabé údaje o tvorbě pracovních míst v USA. Americké ministerstvo práce dnes oznámilo, že ekonomika USA v prosinci vytvořila 145 tisíc pracovních míst. Analytici přitom počítali se vznikem 164 tisíc míst.

„Prosincová zpráva o trhu práce byla o něco slabší, než se očekávalo, ale ne natolik, aby vyvolala velké obavy ohledně amerických spotřebitelů a zdraví celkové ekonomiky,“ uvedl podle webu CNBC analytik Alec Young ze společnosti FTSE Russell. Spotřebitelské výdaje se na celkové ekonomické aktivitě v USA podílejí více než dvěma třetinami.

Anketa týdeníku Euro: Do čeho se letos vyplatí investovat?
 Graf, ilustrační foto

Dále čtěte:

Evropští premianti. Čeští spotřebitelé i firmy splácejí své dluhy nejlépe v historii

Banky, platby, vteřiny. Posílání peněz bude rychlejší

Německo roste, Evropa také, všichni jsou v klidu. A to je problém, protože jen čekáme na další krizi. Čtěte více v komentáři Zcepenělí před hroznýšem
Pavel Páral