Řehák z Directu dále posiluje v prodeji a servisu aut. Koupil velkého pražského dealera - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Řehák z Directu dále posiluje v prodeji a servisu aut. Koupil velkého pražského dealera

,
Řehák z Directu dále posiluje v prodeji a servisu aut. Koupil velkého pražského dealera
Zdroj: Se souhlasem Pavla Řeháka
  • ÚOHS povolil ovládnutí společnosti NH Car investiční skupinou Pavla Řeháka

  • NH Car má v Praze šest showroomů, kromě zastoupení značek Fiat, Škoda a Volkswagen dělá také servis vozů Audi a Kia

  • Skupina Direct chce v prodeji a servisu aut využít svého know-how z pojišťovnictví a zprostředkovat spotřebitelům lepší zákaznickou zkušenost, než je v oboru standardem

S odstupem několika měsíců po akvizici modřanského dealerství AutoTrio Praha pořizuje automobilová divize skupiny Direct další autocentrum, respektive rovnou celou síť. Předmětem zájmu Pavla Řeháka se tentokrát stala firma NH Car. Vyplývá to z informací Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže.

Řehákova investiční skupina Vigo Investments může podle rozhodnutí ÚOHS získat výlučnou kontrolu nad hodlingem NH Car, která prostřednictvím společnosti NH Car, s.r.o. prodává značky Škoda, Volkswagen a Fiat. Showroomy má na Strahově a Černém mostě.

„Jedná se o jednoho z největších autorizovaných prodejců a servisů v Praze, který je na trhu už téměř 30 let. Hlavním krédem jeho bývalého majitele, závodníka Václava Nimče, byl individuální přístup ke každému zákazníkovi s ohledem na jeho potřeby. Díky tomu se může stát pevným pilířem námi budované sítě autoslužeb. Dlouhodobě chceme mít naše centra rozmístěná po celé České republice, aby je mohl využívat každý z našich více než 450 tisíc klientů. Zatím jsme ale na začátku a je před námi velký kus práce,“ komentuje transakci Pavel Řehák.

Své ambice na poli prodeje a servisu automobilů poodhalil Řehák na jaře letošního roku, kdy oznámil, že skupina Direct nabídne vlastní autoservisy a autoslužby pod značkou Direct auto. Už tehdy uváděl, že jeho cílem je zlepšit zákaznickou zkušenost v branži: „Nevstupujeme do autoslužeb, abychom budovali byznys, ale abychom pomohli lidem, kteří řeší svoji mobilitu tím, že jim přineseme výrazně lepší, přátelštější a moderní služby. Komplexně,“ uvedl tehdy pro Euro.cz.

Řehákův Direct koupil pražské dealerství Škoda. Chce napodobit Baťu a plánuje i další servisy

Zřejmým důvodem těchto akvizic je také možnost využívat synergií s Direct pojišťovnou, která je již zavedeným hráčem a těší se důvěře stovek tisíc klientů. Pojišťovna se má stát vzorem pro fungování autoservisů.

Vedle Direct pojišťovny a Direct auto patří do skupiny Direct family rovněž start-up Fidoo, zaměřený na digitalizaci běžné podnikové administrativy. Celou skupinu s pětimiliardovým obratem řídí Řehák prostřednictvím investičního vehiklu Vigo Investments.