Recenze: RED - V důchodu, extrémně nebezpeční

01. listopadu 2010, 04:05 - Barák Vláďa
01. listopadu 2010, 04:05

I Hollywood si všiml, že generace diváků stárnou společně s jejich oblíbenými filmovými hrdiny, a proto i staří pardi z továrny na sny si mohou zahrát ve výjimečné akční komedii podle stejnojmenné komiksové mikrosérie vydavatelství DC comics. Je sice fakt, že starého Willise novým kouskům nenaučíš, ale díky bohu za to!

Foto: HCE

Renesance akčních hrdinů 80. let pokračuje a na scénu opět přichází Bruce Willis v roli penzionovaného agenta CIA Franka Mosese. Název filmu RED je zkratkou označení Retired Extremely Dangerous (v důchodu, extrémně nebezpečný) a náš hrdina sice patří do starého železa, ale to neznamená, že i hodně zrezavělou tyčí nedostanete pořádnou ránu.

Jsou komedie, na kterých poznáte, že hlavní herci si svoje role doslova užívají, a RED je jednou z nich. Ostatně další složení týmu v podání Morgana Freemana, Mary-Louise Parkerové a Johna Malkoviche svědčí o dobrém výběru akčních důchodců. Naše banda zabijáků je sice penzi, ale upřímně se jim po jejich minulosti stýská, a taková vražedná výzva není vůbec na škodu.

Hlavní hrdina Frank si užívá poklidnou penzi na venkově. Rád by si na stará kolena dopřál láskyplný vztah, který si činní agenti nemohou dovolit, protože by jejich rodina byla pro ně Achillovou patou. Jenže poté, co se nové vedení CIA rozhodne zlikvidovat starou gardu, proběhne první rande s nově vyvolenou doslova na útěku před zabijáckým komandem. Frank se snaží přijít na to, proč je chce někdo zlikvidovat. Do ruky se mu dostane seznam agentů, kteří mají být „eliminováni“. Rozhodne se své penzionované kolegy varovat a společně přijdou na zajímavá odhalení. Nový speciální tým důchodců jde do akce a vy rozhodně přehodnotíte svou vidinu penzisty, který zvládá bojovat maximálně s dálkovým ovladačem. To všechno je prošpikované Brucovým potutelným úsměvem, vtipnými hláškami, vybraným humorem a skvělým hereckým umem všech aktérů. Na škodu je možná až laciná zápletka filmu, jejíž řešení vás napadne dřív, než dostanete všechny potřebné indicie. Film i přesto po celých téměř 100 minut nenudí a originalita jednotlivých postav jen vylepšuje trochu průhledný děj.

Celkové hodnocení: 70 %

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak se daní příjmy z pronájmu bytu?
Segwit2x se nekoná. Bitcoin se zatím štěpit nebude.
Rozdíly v placení zdravotního a sociálního pojištění pro OSVČ
Měli byste se bát, když nakupujete na českých e-shopech?
Když za škodu může sport...
Auta
Další věc, která zamotá pražským taxikářům hlavu: Uber…
Škoda spustí výrobu elektromobilů v roce 2020, plug-in hybridů o rok dřív
Tajemný prototyp z českých silnic přišel o maskování. Jedná se o nové Lynk&Co 02
Elektrický tahač Tesla Semi má po premiéře. Někteří ho ale za žádný zázrak nepovažují
První upoutávky na Mercedes-Benz CLS ukazují předek a digitální interiér
Technologie
Operátoři slibují „datování bez počítání“. Je to prachsprostá lež [komentář]
Tip: Firefox vám poradí, čím nahradit nefungující doplňky. Jak na to?
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Google Maps budou přehlednější. Navíc se přizpůsobí chodcům i řidičům
Xeony generace Ice Lake mají 38 jader a HBM2. Xeony Phi nahradí 44jádrová verze ISX-H
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít