Realizace půjčky online: Tyto podmínky bývají nejčastější - Euro.cz

Přihlášení

Realizace půjčky online: Tyto podmínky bývají nejčastější

, Barbora Košňarová,
Realizace půjčky online: Tyto podmínky bývají nejčastější
Zdroj: shutterstock.com
Komerční sdělení

Online půjčky se staly fenoménem posledních let. Vždyť se jedná o nejdostupnější, nejrychlejší a fakticky nejefektivnější úvěry, jež se aktuálně na trhu nacházejí.

Pokud máte aktuálně finanční potíže, prostě a jednoduše si najdete konkrétní online půjčku a máte možnost dát vše poměrně rychle do pořádku. Půjčit si přes internet ale není až tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Na trhu se totiž nachází spousta různých zprostředkovatelů nabízejících různorodé úvěry. Všichni mají jakéhosi společného ukazatele spočívajícího v tom, že peníze nabízí za určitých podmínek. Jakých? Na to se zaměříme právě v tomto článku.

Prokázání vlastního příjmu

Základním ukazatelem bonity každého žadatele o půjčku je bezesporu výše jeho příjmu. Jedná se také o první záležitost, kterou poskytovatelé požadují! Obecně lze tvrdit, že pokud člověk nevydělává, online půjčka mu nebude poskytnuta. Nebankovní společnosti zpravidla prověřují příjmy i za několik posledních měsíců. Chtějí si být zkrátka jisté tím, že dlužník dostojí svým závazkům a peníze bude splácet. Pokud se jedná o podnikatele, ti prokazují svoji bonitu aktuálními fakturami z podnikání. Problém nastává u začínajících podnikatelů, kteří na půjčku dosáhnout právě kvůli tomuto faktoru nemusejí.

Nemáte ještě někde dluhy?

Přesně na tuto otázku se nebankovní poskytovatelé půjček ptají zřejmě nejčastěji. Bezdlužnost je velmi důležitou podmínkou. HappyCredit ani jiná společnost nestojí o to, aby vám půjčovali na splácení dalšího úvěru s tím, že jim nakonec peníze nebudete postupně vracet. Dlužníci jsou vedení v registrech dlužníků, kam poskytovatelé s železnou pravidelností nahlížejí. Jedná se především o BRKI, NRKI a také registr Solus. Tady figurují jména většiny dlužníků, a to klidně i několik měsíců po tom, co dostojí svým závazkům a peníze vrátí.

Někdy je nutné zastavit nemovitost

Nelákají vás menší půjčky? Potřebujete získat peníze na bydlení? Pak určitě musíte sáhnout po některém z dlouhodobých úvěrů. Těch je na trhu spousta a tradičně se prosazují zejména hypotéky. Právě u nich už funguje ověřování poněkud jinak. Tradičně se jedná o zástavu nemovitosti. Ta má určitou hodnotu, jež slouží bance jako záruka toho, že budete splácet. Mnohdy potřebujete zajištění v podobě finanční rezervy i při obchodování na burze. Příkladem budiž třeba Plus500.

Ostatní záruky

Obchodujete na burze třeba u brokera eToro? Pak určitě víte, že i v případě finanční nouze je nezbytné v některých obchodech pokračovat? Potřebujete tedy kvalitní půjčku. Zárukou u ní může být třeba i ručitel. Bohužel budete muset myslet i na někoho jiného. Jako další záruky slouží často i movitý či nemovitý majetek.