Reality

14. září 2007, 12:58 - Hana Boříková
14. září 2007, 12:58

Krátce

Sestru založili u sousedů

Czech Development Investment (CDI), soukromá komerční agentura pro podporu a rozvoj průmyslových a podnikatelských zón v ČR, bude mít slovenskou sestru. Společnost Real Spektrum Slovakia založila pod názvem Slovak Development Invest (SDI) slovenskou obdobu CDI. Spolu s dalším kapitálovým partnerem projektu - slovenskou firmou Žilinská Developerská - chce Real Spektrum navázat na projekt CDI v Česku, v rámci něhož rozvíjí a nabízí vhodné lokality (greenfields i brownfields) pro zahraniční i tuzemské investory. Aktuálním příkladem rozvoje průmyslové zóny v režii CDI je lokalita u Přestanova na Teplicku.

Opět stavební pokles

Stejně jako v červnu, i v červenci stavební výroba po třinácti měsících nepřetržitého růstu klesala. Celková produkce se meziročně propadla o 1,7 procenta, oznámil Český statistický úřad. Za poklesem stojí především vysoká srovnávací základna z loňska. „Kromě těchto statistických a spekulativních vlivů se však v pozadí zrcadlí i problémy samotného odvětví. Nezvykle teplá zima umožnila boom výstavby v měsících, kdy se obvykle tolik nestaví. Tím došlo v mnoha oblastech k nezvyklému vyčerpání zásob výrobců a prodejců stavebního materiálu, což výstavbu brzdí. Navíc firmy hlásí problémy s nedostatkem lidí,“ uvedl analytik Next Finance Vladimír Pikora.

Právník pro Štrasburk

Novým českým členem senátu u Evropského soudu pro lidská práva (ESLP) ve Štrasburku, který se zabývá stížností českých majitelů domů na regulaci nájemného, bude právník Zdeněk Kühn (34). Návrh ministerstva spravedlnosti na Kühnovo jmenování do této funkce schválila vláda. Na Kühnovi se shodlo ministerstvo i odborníci z řad soudců, děkanů právnických fakult, ombudsman a také Česká advokátní komora.

Byty pro Česko

Orco Property Group plánuje do roku 2011 vybudovat 11 tisíc bytů, z toho největší část má být na území ČR. Firma chce svoji nabídkou oslovit střední třídu a rozšířit výstavbu i mimo metropole, uvedl na tiskové konferenci prezident Orka Jean Francois Ott. Kvůli snížení nákladů bude firma skupovat pozemky ve velkých objemech. Projekty prý v Česku vytvoří řadu pracovních míst, a proto sem firma přesune pracovníky z Anglie, Kanady či Francie.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdo vlastní naše pojišťovny?
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Zdraží plyn v topné sezóně? Jaké faktory ovlivní jeho cenu?
Všude stejně: jak moc riskujete, když používáte univerzální hesla a pořád stejný PIN?
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Auta
Retro: Ford Mustang přežil i zlé časy. A dnes je to úplný…
VW Arteon je sice moderní, ale výkonem na starší Passat CC ztrácí. ABT má řešení
Kvíz: Znáte tyto přezdívky modelů aut nebo jiných dopravních prostředků?
Galerie: Kdo je konkurencí pro šestiválcový Stinger GT? Nová Kia mnoho soupeřů nemá
Nové Audi A7 Sportback už je jen hybrid. A zatím bez dieselu
Technologie
Nvidia dává opět ke grafikám zadarmo hru Destiny 2, podporuje takto GTX 1080 a 1080 Ti
Končí norská elektrická pohádka? Na těžké Tesly se má vztahovat daň téměř 200 tisíc
Velký přehled: Kdo vlastní naše pojišťovny?
GeForce GTX 1070 Ti už se objevují na fotografiích, prosáklo skóre v 3DMarku
Cnews FM: Microsoft vydal Windows 10 Fall Creators Update [podcast]
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít