Ranhojič z Ameriky - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Ranhojič z Ameriky

, Václav Lavička,
Ranhojič z Ameriky
Zdroj: Euro.cz

Investor Flowers se zajímá o vstup do zadlužené Bankgesellschaft Berlin

BERLÍN (HB, vl) – O hluboce zadlužený peněžní dům Bankgesellschaft Berlin, který je vlastníkem domácí Živnostenské banky, se podle informací listu Handelsblatt intenzivně zajímá také americká společnost Investor Flowers. Ta minulý týden o případném kapitálovém vstupu jednala s berlínským senátorem (tedy ministrem zemské vlády) Thillem Sarrazinem, odpovědným za finance.
Americký bankéř Christopher Flowers sdělil, že jeho firma je ochotna za BGB, kde 81 procent patří městu Berlínu, zaplatit slušnou cenu. „Je ale nepochybné, že město Berlín se musí podílet na rizicích plynoucích z dříve uzavřených obchodů, zejména v oblasti nemovitostí,“ uvedl Flowers.
S německými partnery se shodl v tom, že těžce zadlužený ústav, kterého loni před krachem zachránila kapitálová injekce za 1,75 miliardy eur, by se měl co nejrychleji prodat. O koupi většinového podílu v BGB se rovněž zajímá další americká společnost – Texas Pacific Group, která v minulých dnech údajně také v Berlíně jednala.
Akcionáři BGB, jejich „kontrolní grémium“, ve čtvrtek 14. února zvolili nového předsedu dozorčí rady BGB. Stal se jím sedmašedesátiletý finanční expert Ernst-Otto Sandvoss, který byl jmenován do dozorčí rady ústavu loňského června. Předtím šéfoval DGZ DekaBank.