Radíme se

19. května 2009, 13:08 - Ivan Pilný
19. května 2009, 13:08

Přijít na dobře připravenou schůzku se mi už dlouho nepodařilo

Soukromé podnikání, trh i manažerské vzdělávání oslaví zanedlouho dvacet let od své renesance. Dalo by se očekávat, že v chování lidí se za tu dobu hodně změní. Některé vlastnosti a postupy ale zůstávají coby zkameněliny. Je to zacházení s časem, průběh pracovních schůzek a rozdělení rolí v týmu stojícím před novým nestandardním úkolem. Pojďme se podívat, jak se radíme. Mám možná smůlu, ale přijít na dobře připravenou schůzku s odsouhlasenou agendou, podklady předem, efektivní, s dodrženým časem, jasně stanovenými a zapsanými závěry a úkoly se mi už dlouho nepodařilo.
Řekli byste elementární věci, ale proč to stále nefunguje? Jedním z důvodů je, že si málokdo uvědomuje, kolik stojí čas účastníků. Skončí-li porada obecnými závěry, které si každý interpretuje po svém a spoléhá se, že druhý něco udělá, návrat „investice“ je v nedohlednu. Co je potřeba zajistit kromě samozřejmých, výše zmíněných „evergreenů“? Pomůcky, shánět se po flipchartu nebo fixech v okamžiku, kdy by se hodily, je neproduktivní. Místnost odpovídající velikosti a charakteru schůzky. Přeplněná zasedačka, kde polovina lidí stojí a ostatní dříve nebo později usnou v přetopeném vydýchaném vzduchu, jistě není místo na entuziastické změny. Řídit porady nemusí vždycky nejvyšší šéf. Tam, kde usilujeme o pluralitu názorů a alternativy, se může hodit nezávislý moderátor zvenku. Množství pracovníků zastávajících názor, že šéf má vždycky pravdu, není zanedbatelné. Moderátor může využít postupů vedoucích efektivnější a kratší cestou k cíli. Může to být řízený brainstorming, alternativní scénáře nebo metoda šesti klobouků. Pokud moderátor ovládá svoji profesi, je podle mé zkušenosti mítink kratší a končí jasnými závěry. Personální obsazení je velmi důležité. Neměl by chybět nikdo, kdo má k dané problematice co říci, ale také nikdo přebývat. Pozor na typy, které zastavíte jen tak, že jim něco vrazíte do pusy, a také na ty, ze kterých nevypáčíte ani hlásku. Nositelé problémů bez návrhů řešení a ti, kteří sumarizují důvody, proč něco nejde, také nejsou vítáni.
Z některých mítinků odcházíte unaveni s nevyslovenou otázkou, proč jste tam vůbec ztráceli čas, z jiných pak energicky s pocitem dobře odvedené práce. Na porady prvního druhu se nikdo nežene a hledá výmluvy, proč tam nejít. Z druhých si odnášíte práci a přesto máte pocit, že to dává smysl.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
3 věci, na které není dobré zapomínat před odjezdem na služební cestu
Daňové přiznání za rok 2017: Změny u daňového zvýhodnění na děti a daňového bonusu
Bez potřebné doby pojištění vám důchod nedají
Auta
Retro: Kolik stála nová auta v listopadu 1989 a o kolik…
Kvíz: Víte, co se děje, když se na přístrojové desce rozsvítí tyto kontrolky?
Arrivo je systém, díky kterému pojede i Dacia Duster nebo Fabia 1.2 HTP 320 km/h
Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive: Přesné porovnání neporovnatelného
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Technologie
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Procesory ARM proráží už i v superpočítačích. Na ThunderX2 s jádry Vulcan sází sám Cray
Parádní akce: Samsung Galaxy S7 za 8200 Kč a S7 Edge za 10 600 Kč
Mlácení dělníků, smrt v kantýně aneb Jak se dělá iPhone X
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít