Řada živnostníků se kvůli koronaviru obává krachu, prodejci erotických pomůcek ale zažívají žně - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Řada živnostníků se kvůli koronaviru obává krachu, prodejci erotických pomůcek ale zažívají žně

,
Řada živnostníků se kvůli koronaviru obává krachu, prodejci erotických pomůcek ale zažívají žně
Zdroj: Shutterstock

Zatímco pro některé především menší podnikatele a živnostníky by aktuální hrozba ekonomické krize vyvolaná pandemií koronaviru mohla mít devastující účinky, najdou se i tací, kterým jejich tržby v těchto dnech naopak rostou. A nemusí se nutně jednat pouze o prodejce ochranných roušek a respirátorů. Zvýšený zájem o své produkty totiž aktuálně hlásí rovněž obchody s erotickými pomůckami. A to napříč celým světem.

Důvody vedoucí k větší poptávce po právě těchto produktech jsou více než zřejmé. S tím, jak vlády jednotlivých zemí postupně nařizují stále přísnější opatření a čím dál více omezují volný pohyb osob, mají lidé najednou více času na sebe a v daleko větší míře tak praktikují věci, které jindy mnohdy třeba i lehce zanedbávají.

Potvrzují to ostatně i data značky Womanizer, německého výrobce sexuálních pomůcek pro ženy, jehož produkty jsou dostupné v podstatě po celém světě od Hongkongu přes Berlín až po San Francisko.

Nejvíce jsou nyní na sexuální pomůcky nažhaveni v Kanadě

Dle údajů společnosti totiž koresponduje tento zvýšený zájem v čase i v místě přesně s tím, jak se jednotlivými zeměmi postupně šíří nákaza koronaviru. Například v již zmíněném Hongkongu tak Womanizer v období od 1. ledna do 6. března eviduje 71procentní nárůst svých tržeb. V Itálii je to pak o 60, zatímco USA dokonce o úctyhodných 75 procent.

Žádný z těchto států se však ani zdaleka neblíží číslům, s nimiž se firma nyní setkává v Kanadě. Tam se totiž zájem o erotické pomůcky zvýšil o neuvěřitelných 135 procent.

A výjimkou pochopitelně není ani Česká republika. I zde se nyní tyto produkty prodávají v o poznání větším množství než obvykle. „Od začátku března evidujeme v našem e-shopu nárůst prodejů o více než 30 procent. A to je teprve začátek,“ potvrzuje Adam Durčák ze sexshopu Ruzovyslon.cz, jenž se kromě prodeje erotických pomůcek zabývá rovněž zdravou sexualitou.

„Lidé mají logicky více času na sebe i na své protějšky. Právě dostatek času je ideální využít k experimentování a vytváření si nových milostných zážitků. Kromě toho, že sex, masturbace a orgasmy zvyšují imunitu, výrazně přispívají i k dobré náladě a psychické vyrovnanosti, což je v dnešních dnech velmi důležité,“ zdůrazňuje.

Sex na dálku dostává díky chytrým telefonům zcela nový rozměr

A které konkrétní výrobky jdou v době koronavirové pandemie na dračku úplně nejvíc? Podle zkušeného prodejce je zejména zájem o podtlakové mastubátory. Oblíbené jsou však v těchto dnech a týdnech rovněž párové vibrátory, které lze ovládat prostřednictvím aplikace v chytrém telefonu i na dálku, což má, jak dodává Durčák, právě nyní jednu převelikou výhodu:

„Díky novým technologiím se tak sexuálním hrátkám mohou oddávat i páry, které od sebe například odřízla karanténa či opatření omezující pohyb osob.“

Řada živnostníků se kvůli koronaviru obává krachu, prodejci erotických pomůcek ale zažívají žně
4.2 (84.44%) 9 hlasování
Diskuze