Provozovatel Skylinku koupí satelitní služby Liberty Global ve východní Evropě - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Provozovatel Skylinku koupí satelitní služby Liberty Global ve východní Evropě

, čtk,
Provozovatel Skylinku koupí satelitní služby Liberty Global ve východní Evropě
Zdroj: Jan Hrouda, Euro

Společnost M7 Group, který v tuzemsku a na Slovensku provozuje satelitní platformu Skylink, koupí satelitní část firmy Liberty Global v České republice, na Slovensku, v Rumunsku a v Maďarsku. Transakce podléhá schválení regulátora. Firma to dnes oznámila v tiskové zprávě. Liberty Global letos v Česku a na Slovensku prodala kabelovou firmu UPC operátorovi Vodafone.

Největší tuzemský satelitní operátor M7 Group tak získá zhruba 800 tisíc nových zákazníků, které měla Liberty Global v zemích východní Evropy. Liberty Global poskytuje v Maďarsku satelitní služby pod značkou UPC Direct, v Česku a na Slovensku jako freeSAT a v Rumunsku pod značkou FocusSat.

„Je to logická akvizice, která nám umožňuje konsolidovat aktivity satelitní televize společnosti Skylink na českém a slovenském trhu a zároveň vstoupit na dva nové trhy. Kromě toho budeme moci na těchto dvou nových trzích rozšiřovat svou hybridní satelitní a OTT TV platformu (televizní vysílání přes internet). Na našich stávajících trzích je platforma OTT již použita zhruba 15 až 20 procenty zákazníků,“ uvedl generální ředitel M7 Hans Troelstra.

Skylink má celkem v Česku a na Slovensku podle loňských údajů kolem 1,65 milionu zákazníků, z toho asi jeden milion připadá na Česko. Milion uživatelů platí měsíční servisní poplatek a 650 tisíc si předplácí některý z programových balíčků.

Vodafone oznámil převzetí některých aktivit poskytovatele kabelové televize a širokopásmových služeb Liberty Global letos v květnu. Transakce v hodnotě 18,4 miliardy eur (471 miliard korun) zahrnuje největší českou kabelovou společnost UPC, která poskytuje televizní služby, vysokorychlostní internet a služby spojené s telefonováním prostřednictvím pevné linky. Počet uživatelů internetu UPC v České republice v prvním čtvrtletí poprvé přesáhl půlmilionovou hranici.

Přečtěte si také:

Půl bilionu za kabely: Vodafone kupuje část Liberty Global, včetně české UPC

Mobilní data za pár korun: daleko před Českem jsou Slovensko i Indie

Operátoři slibují „datování bez počítání“. Je to prachsprostá lež

Kellner rozšiřuje telekomunikační impérium: PPF koupila aktiva Telenoru ve čtyřech zemích

Ohodnoťte tento článek
Diskuze