Proti pokutě se lze pojistit

21. května 2007, 00:00 - Speciál připravil TOMÁŠ JOHÁNEK <br />
21. května 2007, 00:00

BODOVÝ SYSTÉM Takzvaný bodový systém stojí u zrodu nového pojišťovacího produktu. Již druhá pojišťovací společnost nabízí pojištění, které kryje rizika pokut za dopravní přestupky. Produkt s názvem Kryštof nabízí Pojišťovna Slavia. V jeho rámci se lze pojistit proti pokutě udělené ve správním řízení, spojené alespoň se ztrátou jednoho bodu.

BODOVÝ SYSTÉM Takzvaný bodový systém stojí u zrodu nového pojišťovacího produktu. Již druhá pojišťovací společnost nabízí pojištění, které kryje rizika pokut za dopravní přestupky. Produkt s názvem Kryštof nabízí Pojišťovna Slavia. V jeho rámci se lze pojistit proti pokutě udělené ve správním řízení, spojené alespoň se ztrátou jednoho bodu. V těchto případech pojišťovna uhradí svým klientům pokuty až do sta tisíc korun u varianty Ekonomik a do 500 tisíc korun u varianty Profesionál. V prvním roce po uzavření pojistky činí pojistné 1500 korun. Pokud klient nemá škodu, klesá postupně cena pojistky až na 750 korun. ZA ALKOHOL SE NEPLATÍ Pojištění Kryštof se nevztahuje na pokuty zaviněné řízením pod vlivem alkoholu, na případy spáchání trestného činu a na běžné blokové pokuty hrazené řidičem na místě. SAZBA PODLE POČTU BODŮ Podobný produkt nabízí již od března společnost Carlife PMP. Její pojištění kryje riziko odebrání řidičského průkazu po dosažení tuctu trestných bodů. Pojistka hradí náklady na náhradní dopravu po celou dobu zákazu řídit. Tato pojistka je ve třech variantách podle výše pojistného plnění. Maximální limit plnění je 30 tisíc korun měsíčně. Roční sazba se liší podle počtu získaných bodů, činí od 2500 do 10 tisíc korun ročně. Pojištění přestává platit při spáchání jakéhokoli přestupku, za který se udělují čtyři a více bodů. NOVÉ MOŽNOSTI POJIŠŤOVEN „Jde o zcela nový typ pojištění, ale myslím si, že své klienty si jistě najde,“ říká na adresu novinek ředitel makléřské společnost Insia Ivan Špirakus. Zájem očekává zejména od řidičů, kteří jsou na řízení ekonomicky závislí - profesionální řidiči, obchodní zástupci, nižší a střední manažeři. A to hlavně ti, kteří jezdí v zásadě podle pravidel, ale obávají se drobných chyb, za něž mohou o body přijít. Podobné pojištění podle něj připravují i jiné pojišťovny. ZÁLEŽÍ ZEJMÉNA NA CENĚ

**Podle analytika Lukáše Buříka bude zájem o nové pojistné produkty záležet především na jejich ceně, tedy výši pojistného. Domnívá se ale, že řada zodpovědných řidičů, kteří již mají několik bodů a pravděpodobnost odebrání řidičského průkazu je u nich vyšší, zvolí spíše bezpečnou a pozornější jízdu, než aby spoléhali na pojištění.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdo vlastní naše pojišťovny?
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Zdraží plyn v topné sezóně? Jaké faktory ovlivní jeho cenu?
Všude stejně: jak moc riskujete, když používáte univerzální hesla a pořád stejný PIN?
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Auta
VW Arteon je sice moderní, ale výkonem na starší Passat CC…
Kvíz: Znáte tyto přezdívky modelů aut nebo jiných dopravních prostředků?
Galerie: Kdo je konkurencí pro šestiválcový Stinger GT? Nová Kia mnoho soupeřů nemá
Nové Audi A7 Sportback už je jen hybrid. A zatím bez dieselu
Kia Stinger oficiálně přijela na český trh. Je to auto, které má velký potenciál
Technologie
GeForce GTX 1070 Ti už se objevují na fotografiích, prosáklo skóre v 3DMarku
Cnews FM: Microsoft vydal Windows 10 Fall Creators Update [podcast]
Vyšel Total Commander 9.10. Co je nového?
Philips začíná upgradovat své televizory na Android 7.0, na rozdíl od Sony ale ne všechny
Bitcoin na novém rekordu. Právě pokořil cenu 6000 dolarů
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít