Propojeni s dealery

16. srpna 2007, 17:00 - Tomáš Skřivánek
16. srpna 2007, 17:00

Aegon penzijní fond

Penzijní fond Aegon, který na počátku letošního léta vstoupil na český trh, získá brzy nového spoluvlastníka. Téměř deset procent firmy získá distribuční řetězec ZFP Akademie, dvojka tuzemského poradenského trhu. „Dnes jsou u toho stejní lidé, s nimiž jsem vizi propojení s penzijním fondem snil již v roce 1995. Já s manželkou na straně jedné a Dušan Friedl na straně druhé. Dnes člen představenstva Aegon PF, tenkrát Všeobecného vzájemného PF,“ napsal do srpnového vydání firemního magazínu šéf ZFP Akademie Vladimír Poliak. „Záměr propojit se s distribučním řetězcem byl součástí byznysplánu fondu. K reálnému naplnění ale dochází kvůli schvalování a dalším administrativním procedurám až nyní,“ řekl týdeníku EURO šéf penzijního fondu Aegon Vladimír Bezděk.
Informace, že akcionářem Aegon PF bude ZFP, zaskočila nedávno vzniklou společnost Partners for Life Planning, pro kterou je Aegon klíčovým partnerem a ZFP Akademie zároveň jedním z jejích hlavních konkurentů. „Překvapuje nás, že jako blízkého partnera nás o tomto kroku Aegon neinformoval ,a stejně zvláštní je, že se tento krok oznamuje, aniž by se odrážel například v obchodním rejstříku. Při výběru partnerů, jejichž produkty nabízíme, pečlivě posuzujeme jejich kvalitu včetně akcionářské struktury a vstup jednoho finančního zprostředkovatele do penzijního fondu vzbuzuje řadu otázek, na které bohužel zatím nemáme ze strany Aegonu odpovědi,“ uvedl pro týdeník EURO Tomáš Prouza, ředitel pro rozvoj poradenské společnosti Partners. „Myslím, že načasování je v pořádku. Nechtěli jsme informovat o něčem, co ještě nenastalo,“ reagoval Bezděk.
Podle informací týdeníku EURO vyjednával Aegon se ZFP již od loňského podzimu, na přelomu roku ale z jednání sešlo. Obnovil je až nový šéf Aegonu v ČR Peter Brudňák, jenž dříve se ZFP spolupracoval z pozice šéfa Aegonu na Slovensku. Tam se Aegonu pomocí ZFP a nadstandardních provizí podařilo přetáhnout klienty z ostatních penzijních fondů a stát se trojkou trhu. „ZFP výměnou za podíl slíbilo dodat do penzijního fondu Aegon během tří let osmdesát tisíc klientů. Jak znám jejich distribuční kapacity, je to pro ně vcelku bez obtíží splnitelný úkol,“ řekl týdeníku EURO obeznámený zdroj z konkurenčního penzijního fondu.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdy budou Vánoce a vánoční prázdniny?
Přímá volba prezidenta ČR
Z e-shopu přivezli rozbité zboží?
4 nejznámější kryptoměnové burzy současnosti
Když končí platnost řidičského průkazu...
Auta
Seat dále navýší výkon Leonu Cupra. Příští rok dorazí…
Muzeum Citroën prodává část své sbírky. Jsou to samá krásná a zajímavá auta
Honda chystá na rok 2022 elektromobil, který se nabije za 15 minut
Kdo se stane evropským autem roku? SUV mají největší šanci, protože jich je většina
Kvíz: Poznáte auto jen podle předního světla?
Technologie
Další šikovná externí grafika s malými rozměry. Uvnitř je přitom desktopová GTX 1060
První týden s Android Pay: 90 % plateb mobilem provedli muži
EA byla příliš nenasytná. Některé země mikrotransakce ve hrách označují za formu gamblingu
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Už i zdroje se vyrábí speciálně pro těžbu kryptoměn. FSP uvádí 2000W model pro 16 grafik
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít