Programy pod lupou

23. února 2009, 00:00 -
23. února 2009, 00:00

Podnikatelé mají poslední příležitost k podání registračních žádostí o dotaci z některých programů EU na podporu podnikání. S únorem totiž končí příjem žádostí.

Na poslední chvíli mohou podnikatelé podat žádost o dotaci z Evropské unie u programů Spolupráce - Klastry, ICT v podnicích, Eko-energie a Poradenství. Příjem žádostí končí už 28. února.

Spolupráce - Klastry

Program je zaměřen na podporu vzniku a rozvoje odvětvových seskupení (tzv. klastrů) s cílem realizovat společné technické a technologické projekty, cenou nebo rozsahem příliš náročné pro jednotlivé firmy.

Klastr musí být z větší části tvořen malými a středními podniky, musí mít definovaný sektor působnosti a pevnou vazbu na výzkumně-vývojovou základnu a vzdělávací zařízení v podobě členství vysoké školy nebo výzkumného ústavu v klastru. Aby dosáhl na podporu z fondů EU, musí být klastr složen minimálně z patnácti na sobě nezávislých členů, přičemž jeho majoritní část (alespoň 60 procent členů) musí být tvořena malými a středními podniky. Klastr také musí zůstat otevřený novým členům.

ICT v podnicích

Program umožňuje získat prostředky na zavedení nebo rozšíření informačních a komunikačních technologií v malých a středních podnicích s cílem zvýšit jejich konkurenceschopnost.

Program ICT v podnicích je určen především pro podniky, které zatím málo využívají informační technologie. Proto lze dotaci získat i na projekty zaměřené na zavádění a rozšiřování outsourcingu IS nebo jeho částí, či na projekty opravdu základní, jako například připojení podniku k vysokorychlostnímu internetu, zřízení základní vnitropodnikové počítačové sítě nebo vytvoření webových stránek.

Program Eko-energie

Cílem programu je podpořit aktivitu podnikatelů v oblasti snižování energetické náročnosti výroby a spotřeby primárních energetických zdrojů. Program podporuje využití obnovitelných a druhotných energetických zdrojů, jakými jsou například výstavba a rekonstrukce zařízení na výrobu a rozvod elektrické energie a tepla, které k výrobě využívají vodu, biomasu a druhotné zdroje energie.

Druhým podporovaným typem projektů je zvyšování účinnosti při výrobě, přenosu a spotřebě energie.Mezi tyto projekty patří i zlepšování tepelně technických vlastností budov (s výjimkou rodinných a bytových domů), využití odpadní energie v průmyslových procesech a zvyšování energetické účinnosti zaváděním kombinované výroby elektřiny a tepla.

Program Poradenství

První výzva programu Poradenství I – Dotované poradenské služby je zaměřena na podporu malých a středních podnikatelů při využívání externích poradenských služeb. Úspěšní žadatelé si mezi sebe rozdělí 50 milionů korun, maximálně však 100 – 500 tisíc korun na jeden projekt. Žádost o dotaci může podat podnikající fyzická nebo podnikající právnická osoba.

Cílem aktuální výzvy poradenské služby je zlepšit kvalitu a dostupnost poradenských služeb, a tím zvýšit konkurenceschopnost malých a středních podniků. Podporu jemožné získat na poradenské činnosti z oblasti inovace produktu, inovace procesu, organizační inovace a marketingové inovace.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Když končí platnost řidičského průkazu...
Black friday je tu! Nakupte snadno, rychle a bez nervů
Chcete mít jako živnostník slušný důchod?
Rozhovor se zakladatelem Trip.market aneb jak si sestavit dovolenou podle vlastních představ
dTest: Které dary musíte zdanit a kolik odvedete státu?
Auta
I myslivci mají své sny. Bentley představuje lovecké…
Tesla Roadster: Z 0 na 100 za 1,9 s a z 8000 dolarů na 0 za minutu (komentář)
Volvo oficiálně odstartovalo výrobu svého historicky prvního malého crossoveru
Mercedes-Benz třídy A dostane nový interiér. Změnilo se toho hodně
Také Apple připravuje autonomní řízení. Jeho systém má být levnější, ale velmi přesný
Technologie
Tip: Lidl prodává nejlevnější kabel Lightning MFI pro iPhone a iPad
VR brýle Windows Mixed Reality dostaly podporu SteamVR. Získají katalog až 2000 her
Hodinky Misfit Command jsou trochu chytré a vydrží nabité celý rok
Vypnete lokalizační služby a vyjmete SIM. Android vás může sledovat i tak
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít