Profily našich společností na veletrhu v Hannoveru

17. března 2003, 00:00 - Podle prezentací firem zpracoval Patrik Veselík
17. března 2003, 00:00

Na veletrhu CeBIT mělo reprezentovat Českou republiku téměř čtyřicet společností. Krátké profily většiny z nich jsou řazeny podle abecedy. 2N Telekomunikace, a. s., byla založena roku 1991 (Miroslav Hofman, Ing. Roman Pihan, Ing. Hanuš Brychta).

Na veletrhu CeBIT mělo reprezentovat Českou republiku téměř čtyřicet společností. Krátké profily většiny z nich jsou řazeny podle abecedy.

2N Telekomunikace, a. s., byla založena roku 1991 (Miroslav Hofman, Ing. Roman Pihan, Ing. Hanuš Brychta). Je předním výrobcem telekomunikační techniky a kromě České republiky a Slovenska dodává své produkty v zemích EU i v dalších regionech světa. Hlavní produktové řady obsahují komunikační servery, digitální a hybridní pobočkové ústředny, GSM brány s rozhraními ISDN PRI/BRI, GPRS či analogovými linkami a dveřní komunikátory. 2N v současnosti exportuje do více než 30 zemí celého světa, mezi klíčové zákazníky patří GSM operátoři.

Alphatel Plus, s. r. o., produkuje pobočkové telefonní ústředny, GSM brány, ochrany proti přepětí apod.

Arch, s. r. o., byla založena roku 1997 a je majetkem tří běloruských inženýrů (Ing. Boris Kontsevoi, Ing. Irina Kontsevaia, Ing. Mikhail Hrabennikau), tj. česká účast nulová. Zaměřuje se na vývoj softwaru na zakázku, databázových a internetových aplikací, dále tvorbu www stránek, prezentací, bannerů, log, grafiky, appletů a grafické návrhy, komplexní informační systémy firem, intranet a extranet systémy.

B and PInformatics, s. r. o., (též známá jako Asiacenter.cz) založili v roce 2002 Ing. Nguyen Bong a Ing. Nguyen Viet Phuong, přičemž česká účast je 50 %. Jde o výrobce počítačových skříní a myší s výrobní továrnou v Číně. Zároveň pracuje jako promotioncentrum pro alianci hardwarových výrobců počítačových komponentů z Číny a Tchajwanu.

Cadis, a. s. , zastupuje strojírenský software firmy MechSoft.

Conteg, spol. s r. o. , byla založena v roce 1998. Zabývá se vývojem, konstrukcí a strojírenskou výrobou zařízení pro telekomunikační a datové rozvody.

COPYTECHNIK Dm, a. s. , se specializuje na prodej a servis kancelářské techniky Canon i dalších značek a spotřebních materiálů pro ně.

CTI-PRO, s. r. o., je ryze česká společnost, vlastněná třemi fyzickými osobami. Firma nabízí profesionálních služeb v oblasti počítačové telefonie, dodávky hardware a software vývojových nástrojů, konzultační služby při zavádění systémů. Mezi příkladovými aplikacemi mohu zmínit konferenční systémy, audiotex aplikace, hlasovou poštu, systémy nahrávání telefonních hovorů atd.

EL-FORT NETCOM, s. r. o., byla založena v roce 1998 jako následník firmy ELFORT -Ing. Jan Voláček, která vznikla v roce 1991. Firma se zabývá velkoobchodním prodejem pasivních (hlavní náplň) a aktivních prvků pro datové a telekomunikační rozvody.

Fairnet Systems, s. r. o., je ryze česká firma založená ing. Mikulou roku 1998, jejíž jediným produktem je PCinfo. Jedná se o program, pomocí něhož je správce sítě schopen zjistit od svého počítače SW (i HW) vybavení jednotlivých počítačů v síti. Program prohledá všechny počítače v síti.

GAPP System, spol. s r. o., založili roku 1994 tři společníci a zároveň zaměstnanci firmy. Společnost se zaměřuje na problematiku zálohování dat a „business continuity“. Dodává řešení pro zajištění vysoké dostupnosti aplikací a zrcadlení dat a systémů pro zálohování a disaster recovery dat kritických aplikací a jejich vzájemné integraci pro dosažení vyšší efektivity vynaložených prostředků.

Geoinvest, spol. s r. o., byla založena roku 1991 a do činností patří také činnosti zeměměřické, výroba, instalace a opravy elektronických zařízení atd.

Grisoft, s. r. o., je známá česká firma založená roku 1990, produkující antivirové systémy AVG.

Holding CoNet, s. r. o., založil roku 1997 Ing. Libor Vaněk, CSc. Zaměřuje se na vývoj a výrobu diskových polí DISCOBOLOS, distribuci profesionálních rychlotiskáren a tiskových řešení a docházkové systémy.

Kerio Technologies vznikla jako ryze česká firma v únoru 2002 (potažmo již roku 1997). Je producentem software pro síťovou bezpečnost pro malé a střední sítě. Hlavními produkty je Kerio WinRoute Firewall 5 - síťový firewall s antivirovou kontrolou, filtrováním obsahu a s řízením přístupu na internet. Kerio MailServer má být bezpečný podnikový mailsever s antivirovou a antispamovou kontrolou.

KMP Bürotechnik, spol. s r. o., založili roku 1993 Hainz Gerhard Sieg a Jan Michael Sieg (firma je bez české účasti). Její náplní je výroba tonerů pro laserové tiskárny a kopírky, inkoustových cartridgí pro inkoustové tiskárny, barvících pásek do jehličkových tiskáren, psacích strojů a pokladních systémů, termotransferových pásek do termotransferových tiskáren a faxů, tisková média a ostatní spotřební materiál pro kancelářskou a výpočetní techniku.

KOVAL SYSTEMS, s.r.o. , je výrobcem skříňových trezorů.

KVADOS, a. s., byla založena 1992 (právní forma a.s. od 1999), vlastněná Miroslavem Hamplem ml. Společnost KVADOS, a. s., je producent softwarového produktu VENTUS, což je komplexní ERP systém pro obchodní a obchodně-výrobní společnosti. Další významnou aktivitou společnosti je vývoj aplikací pro mobilní zařízení na platformě PocketPC - produkt myAVIS, který je určen především pro řízení obchodních procesů firem využívajících obchodní zástupce v terénu.

LAMA Plus, s. r. o., je ryze česká společnost založená roku 1992 českými fyzickými osobami. Jako snad jediná firma se na českém trhu specializuje výhradně na distribuci spotřebního materiálu a doplňků pro výpočetní a kancelářskou techniku. LAMA Plus se již pošesté účastní veletrhu CeBIT, kde již v minulosti s úspěchem představila především vlastní originální kolekci počítačových doplňků pod značkou LOGO. Ta se v poslední době rozrostla ze jména o novinky v oblasti kompatibilních inkoustových náplní, datových médií a GSM příslušenství.

LCS International, a. s., je ryze česká společnost, založená již roku 1990 a dnes vlastněná LCS Holdingem. Softwarový dům LCS se zabývá vývojem a podporou původních podnikových informačních systémů pro celé spektrum podnikatelských subjektu od fyzických osob až po velké podniky.

Level, s. r. o., založili roku 1992 Ing.Michal Falta a Petra Faltová. Společnost vyvíjí a vyrábí telekomunikační, zabezpečovací a informační elektroniku. Firma na CeBITu nabízí produkty z oblasti zabezpečení a sledování vozidel za použití sítě GSM a GPS (GSM Sateliton), zpracování a přenosu dat přes síť GSM (GB 060), dále GSM brány - jak analogové, tak ISDN (GB 200, GB 300), GSM Dálkový dohled (GB 050) a nakonec výrobu různých druhů kurzových a informačních tabulí.

MechSoft Europe je zastoupením producenta strojírenského softwaru pro Evropu.

MICOS, spol. s r. o., divize TELCOM je jedinou výrobní složkou společnosti MICOS, spol. s r.o., která byla jako ryze česká založena roku 1990. Činnost divize Telcom je orientována na výrobky z oblasti telekomunikací a slaboproudé elektrotechniky. Tyto výrobky, zejména kovové a plastové rozváděčové skříně, se v průběhu několika let staly základním vybavením veřejných telekomunikačních a datových sítí v České republice.

Miracle Network, Ltd. byla založena roku 1999 a dodává na trh širokou řadu produktů určených pro výstavbu privátních podnikových i rozsáhlých veřejných datových, hlasových i multimediálních sítí. Vývojové a výrobní zázemí společnosti bylo založeno v roce 1993. Miracle Network jako samostatná společnost začala fungovat od roku 1999. Do této doby existovala (a tedy i prodávala, vyvíjela a vyráběla) pouze spol. Miracle Group.

Miracle Group, spol. s r. o., byla založena roku 1993 (majitelé The M´s Base, spol. s r.o., Ing. Michal Meloun, Ing. Štefan Jedlik) a pouze vyvíjí a vyrábí produkty určené pro oblast datových a hlasových komunikací. Sama o sobě nezajišťuje prodej, marketing či jakékoliv další přidané služby.

Mobitel, s. r. o., byla založena v roce 1995 se sítí obchodů specializovaných na prodej mobilních telefonů.

Partis, s. r. o., je známa spíše pod názvem Eurocase. Je jedním z největších evropských výrobců počítačů s výrobní kapacitou 1 000 000 kusů za rok.

POWER products, s. r. o., byla založena a je vlastněná Mgr. Jiřím Pávem. Na CeBITu představovuje internetové a informační kiosky, dotekové monitory vlastní výroby.

Princip, a. s., je ryze česká společnost, založená roku 1991. Jejím zaměřením je systémová integrace GPS a GSM, zejména v pozemní dopravě a telematice. Zařízení sama vyvíjí a vyrábí (za poslední 2 roky cca mobilních 7000 jednotek).

SGS, a. s. , vyvíjí, vyrábí a prodává zařízení pro snímání a přenos veličin pomocí GSM .

SITEL, spol. s r. o., založili roku 1991 Miloš Fišer a Ing. Jan Novák, CSc. Náplní činnosti firmy je projekce, návrhy, dodávky, výstavby, servis všech typů datových a telefonních sítí. V současné době firma nabízí také pronájem telekomunikačních a datových tras včetně pronájmu prostor v kolokačních centrech (telehousech) v Praze a Bratislavě.

STROM telecom, s. r. o., je česká firma produkující telekomunikační příslušenství, informační systémy atd.

Sunnysoft, s. r. o., je výrobcem a prodejcem softwaru pro kapesní počítače a řešení pro mobilní sběr dat (založeno roku 1992).

TESLA Tech, s. r. o., byla založena jako dceřiná společnost firmy STROM telecom, s. r. o., se zaměřením na osazování DPS technologií SMT i klasicky, montáž a kompletaci výrobků včetně jejich oživení a testování, výrobu mechanických dílů, zejména na tváření plechů, konstrukci a výrobu nástrojů, lakování mokrými barvami atd.

TRITÓN Pardubice, spol. s r. o., je výrobcem kabelážních systémů a rozvaděčů.

TTC Telekomunikace, s. r. o., mají původ v někdejším Výzkumném ústavu telekomunikací, založeném roku 1953.

TTC Marconi, s. r. o., je dceřiná společnost podniku TCC Telekomunikace, založená roku 1993.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak se daní příjmy z pronájmu bytu?
Segwit2x se nekoná. Bitcoin se zatím štěpit nebude.
Rozdíly v placení zdravotního a sociálního pojištění pro OSVČ
Měli byste se bát, když nakupujete na českých e-shopech?
Když za škodu může sport...
Auta
Tajemný prototyp z českých silnic přišel o maskování. Jedná…
Elektrický tahač Tesla Semi má po premiéře. Někteří ho ale za žádný zázrak nepovažují
První upoutávky na Mercedes-Benz CLS ukazují předek a digitální interiér
Nejlepší ojetá auta do 100 000 Kč, která jsou levná na provoz
Retro: Kolik stála nová auta v listopadu 1989 a o kolik jsou dnes dostupnější
Technologie
Tip: Firefox vám poradí, čím nahradit nefungující doplňky. Jak na to?
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Google Maps budou přehlednější. Navíc se přizpůsobí chodcům i řidičům
Xeony generace Ice Lake mají 38 jader a HBM2. Xeony Phi nahradí 44jádrová verze ISX-H
Na Chromeboocích poběží MS Office i World of Warcraft, ale…
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít