Profese - Kontakty - Informace

04. srpna 2003, 00:00 - e-mail: lnovotny@ccrcc.net
04. srpna 2003, 00:00

Hospodářská komora ČR byla pověřena Úřadem vlády České republiky organizačním zabezpečením podnikatelské delegace, která bude doprovázet předsedu vlády ČR Vladimíra Špidlu na jeho oficiální návštěvě Egyptské arabské republiky a Tuniské republiky ve dnech 8.-12. září 2003.

Podnikatelé do Egypta a Tunisu

Cílem návštěvy je vedle jednání o složité situaci v oblasti Blízkého východu též podpora ekonomickým zájmům České republiky v obou zemích a v celém arabském světě. Program mise se v současné době projednává s partnerskými organizacemi. Součástí programu budou podnikatelské semináře za účasti předsedů vlád a rezortních ministrů, v jejichž rámci se uskuteční bilaterální jednání účastníků mise s egyptskými a tuniskými podnikateli. Účastníci mise budou mít rovněž příležitost se setkat s předsedou vlády a jeho doprovodem.

tel. 224 096 252, fax: 224 096 257,

e-mail: pospisilova@komora.cz

Regionální katalog exportérů

Zahraniční zákazníci by v budoucnu mohli mít lepší přehled o exportujících firmách v Ústeckém kraji. A to díky katalogu, který chce zpracovat a vydat Hospodářská komora v Děčíně. Jde o jeden z projektů, na kterých se podílejí rovněž partnerská sdružení řemeslníků a podnikatelů v saských Drážďanech. „Regionální přehled exportérů si budeme moci dovolit vydat za předpokladu, že uspějeme se svou žádostí o finanční podporu v rámci přeshraniční spolupráce programu Phare CBC,“ vysvětlil šéf děčínské komory Jaroslav Mánek s tím, že nový katalog by v případě úspěšné žádosti spatřil světlo světa už v příštím roce.

Kontaktní setkání v Aši

Regionální hospodářská komora Poohří připravuje další kontaktním setkání českých a německých firem, které se uskuteční 16. září v Aši a bude zaměřeno na firmy z oblastí spedice, doprava a logistika. Akce je pořádána ve spolupráci s Kontaktním centrem pro sasko-českou spolupráci při IHK (Průmyslová a hospodářská komora) Plauen a IHK Bayreuth. Uzávěrka přihlášek je 10. září.

tel. 352638486, 352638485

Pomoc na severoamerickém trhu

Česko-severoamerická obchodní komora v Torontu oznámila, že otevírá svoji Severoamerickou spojovací kancelář. Služby kanceláře mohou využívat jak Hospodářská komora ČR, Svaz průmyslu a dopravy ČR, Svaz českých a moravských výrobních družstev a další instituce, tak jednotlivé české firmy. Pracovníci kanceláře jsou připraveni pomoci českým firmám s průzkumem trhu, mohou poskytovat kontaktní adresy vhodných partnerů, doporučovat vhodné formy propagace včetně oborových veletrhů apod. V další fázi mohou být nápomocni při zřizování vlastní právnické osoby včetně vyhledávání místností, registrace a otevření bankovního konta. Kancelář by měla přispět ke zvýšení českého vývozu do oblasti NAFTA (Spojených států, Kanady a Mexika), která představuje jeden z největších trhů na světě. Severní Amerika se nyní podílí na českém vývozu pouze zhruba třemi procenty.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdo vlastní naše pojišťovny?
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Zdraží plyn v topné sezóně? Jaké faktory ovlivní jeho cenu?
Všude stejně: jak moc riskujete, když používáte univerzální hesla a pořád stejný PIN?
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Auta
VW Arteon je sice moderní, ale výkonem na starší Passat CC…
Kvíz: Znáte tyto přezdívky modelů aut nebo jiných dopravních prostředků?
Galerie: Kdo je konkurencí pro šestiválcový Stinger GT? Nová Kia mnoho soupeřů nemá
Nové Audi A7 Sportback už je jen hybrid. A zatím bez dieselu
Kia Stinger oficiálně přijela na český trh. Je to auto, které má velký potenciál
Technologie
Velký přehled: Kdo vlastní naše pojišťovny?
GeForce GTX 1070 Ti už se objevují na fotografiích, prosáklo skóre v 3DMarku
Cnews FM: Microsoft vydal Windows 10 Fall Creators Update [podcast]
Vyšel Total Commander 9.10. Co je nového?
Philips začíná upgradovat své televizory na Android 7.0, na rozdíl od Sony ale ne všechny
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít